Mitä arvelette, pääseekö Suomi ensi vuonna pitkästä aikaa curlingin olympiafinaaliin? Tuoko Uusis Suomelle historiallisen olympiakullan vierittämällä kahdeksannen pään viimeisellä, kahdeksannella, kivellä määrämittaisen aivan keskelle nänniä?
Cortina 2026
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt ei mene Suomen miehillä curlingissa hyvin. Toivotaan, että menestystä tulee 2030 ja M-15 on jälleen kehissä kipparina. Paricurlingin osalta on sentään vielä toivoa ja olympiakarsinnat ovat joulukuussa. Jännitetään sitten Markuksen ja Lotan puolesta ja toivotaan parasta.
Onneksi Uusis on tänä vuonna sentään mukana kuntavaaleissa. Uusis saa ääneni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662218Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381833Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711450Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211424Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1741081Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.731069Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211064Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1031026En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9902- 75888