Ehdokas 9? tykkää säilyttää vaalimainostaan (autoa tai audia) äänestyspaikan välittömässä läheisyydessä. Sisäänkäynnille ei näy, mutta ihmeellistä, että joku saa kicksejä harmaalla alueella temppuilusta. Muut ehdokkaat näyttävät selvästi sisäistäneen yhdenvertaisuusperiaatteet tältä osin ja pitävät mainoksensa kaukana vaalipaikasta.
Mietityttää miten tällainen nuorallakävely ja rajojen mahdollinen venyttäminen palvelisi henkilön toimintaa kunnalispolitiikassa yhteisten asioiden hoitajana. Toinen asia mikä särähti viime viikolla korvaan oli hänen päivitys facessa. Mies on tullut määräaikaiseen projektiin viime syksynä. Oli kuulemma luvattu palkankorotus 5 kk:n jälkeen ja nyt sitä ei tulekaan. Olikohan asia ihan näin? Olisiko sittenkin ollut tasoa "voidaan keskustella"?
Jos kuitenkin karvat näytää nyt siltä, että virkamiesten jyrsiminen onkin facepäivityksestä päätellen ehkä siellä tehtävälistan kärjessä niin sattuvampi puolue olisi ollut joku muu. Itse kävin ihan hiljattain äänestämässä ja täytyy sanoa, että numero vaihtui vielä viikonlopun aikana.
Vaalimainonnasta
8
280
Vastaukset
- Anonyymi
Tyhjää jauhat. Keksi jotain järkevää tekemistä.
- Anonyymi
Niin minäkin Audini parkkeeraisin - kaiken keskelle. Kaikkine herkkuineen on kallis kapistus. Mutta ei kai kateus ryyditä sanojasi?
Me äänestäjät emme ole, ainakaan laitaluvultaan, vietävissä. - Anonyymi
Kuka vastustaa eniten pumppuvoimaloita? Sirpan lista vai Persujen lista? En tiedä, PÄÄ HAJOAA kun mietin vain, että kuka vastustaa eniten kaikkea!
Vastustan... vastustan..! Ai mitä se oli ? En muista, vastustan silti....!
T: Massaliike- Anonyymi
Olet kategorinen epäakateeminen argumentoija.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet kategorinen epäakateeminen argumentoija.
Joka toista haukkuu on itse! Mullekin on joskus sanottu, että olet p-pää, mutta enpä ole, olen vaan tavallinen yks "suomulainen"! Sinne pitäs koko valtuusto viedä rauhoittumaan, juoksemaan Suomun rinteillä ja huutamaan paha olonsa pois. Mä sanon vaan kaikille, kaikki ihmiset, hoitajat, lääkärit, kaikki, että nyt vaan Suomulle! Olenko hullu? Niin, ehkä pitääkin olla vähän hullu, että uskoo Suomun mahdollisuuksiin, olenhan "Lapin-hullu"!
- Anonyymi
Yhdellä ehdokkaalla teesinä oli ettei poliitikot saa sotkeutua kaupunginyhtiöiden työntekijöiden ahdisteluun:) Miten tämä tulisi ymmärtää?
- Anonyymi
Yks lupasi "tehdä uraa sijaisopettajana'. Ei millään pahalla! Tavoitehan se on sekin.
- Anonyymi
Minä tahdon tehdä uraa kylä-höperönä. Olen uusi ANTI-SIKA-117 RÖH RÖH
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662398Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822074Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452027Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1181772Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣311761Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1811431Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2071369Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261215En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91002- 801001