Juuri tulleen tiedon mukaan nasa on jättänyt kuuhun yli 60 kakkapussia.
Nyt mietinnössä onkin sanktiot astronautteja vapaana pitävälle nasalle. Toisena vaihtoehtona tuumitaan työharjoittelijan lähettämistä kuuhun ison roskapussin kanssa.
Nasan kakkapussit jäänyt kuuhun!
15
179
Vastaukset
- Anonyymi
Paljonkohan Maan kiertoradalla pyörii pökäleitä sun muuta? Blokkaavat Auringon. Täälläkin on nyt täysin pilvistä 💩. Joskus hamassa tulevaisuudessa 100 km halkaisijan omaava kakka-asteroidi iskeytyy Maahan katastrofaalisin seurauksin 💩🌠. Olen alkanut jo rakentamaan omaa kuurakettiani kaupoista ostamistani peltipurkeista. Vakiinnutan tukikohtani Kuun pimeälle puolelle.
Kakkamyrsky on tulossa, se on varmaa. Mutta et voi mennä kuun pimeälle puolelle, koska kuunatsit asuvat jo siellä.
Itsekin olen rakennellut omaa rakettia. Teen sen painekyllästetystä kakkosnelosesta. Hirmuna menee nauloja.
Mootoriksi ajattelin Tunturi Tigerin moottoria lasketulla kannella ilman äänenvaimentinta. Kyllä lähtee!- Anonyymi
S1miti kirjoitti:
Kakkamyrsky on tulossa, se on varmaa. Mutta et voi mennä kuun pimeälle puolelle, koska kuunatsit asuvat jo siellä.
Itsekin olen rakennellut omaa rakettia. Teen sen painekyllästetystä kakkosnelosesta. Hirmuna menee nauloja.
Mootoriksi ajattelin Tunturi Tigerin moottoria lasketulla kannella ilman äänenvaimentinta. Kyllä lähtee!Futuramassa oli jätepalloasteroidi mikä uhkasi Maata. Jättiläispurkki minkä vuoraa foliolla. Kunnon moottori ja polttoainetta. Ei se muuta vaadi :).
- Anonyymi
Niinhän se mister simiti ja muut sanonta kuuluu, että pska valuu aina alaspäin
- Anonyymi
S1miti kirjoitti:
Jos kuussa peraisee oikein kovaa, niin tuleeko maahan paskamyrsky?
Tulee se aurinkotuulen mukana jos Kuu sattuu olemaan Maan ja Auringon välissä. Kuinka nyt Muskin satelliiteille käy kun ne likaantuvat astronauttien vaipoista 🤔? Ammuin muutes Hitlerin jossain pelissä, ei ollut Wolfenstein. Tapahtumapaikkana oli jokin lentokonehangaari.
- Anonyymi
Ei yllätys. Ihmiskunta paskoo kaiken ymprillään. Maat, meret, avaruusromu ym.
- Anonyymi
Tulevaisuudessa näistä kakkapusseista maksetaan miljoonia taaloja/euroja huutokaupassa!
T. Bertil.- Anonyymi
Täytyyhän jotain tulevaisuuden arkeologeille jättää ja romaanin aiheita esim. Vuonna 3033 ja omituiset aarteet.
Vilma - Anonyymi
S1miti kirjoitti:
Paljonkohan sitten kakkaväärennökset lisääntyy?
Niinhän on käynyt Jesse-reliktien.
Paljonko puita on raastettu ja oma naama laitettu rättiin noettuna ja saatu pala käärinliinaa...
Arvostusta on alennettu tienestin himossa.
Vilma
- Anonyymi
Pieni askel ihmiselle, suuri harppaus ihmiskunnalle, eiku pökäläälle
- Anonyymi
Eihän tuossa ole mitään uutta.
Entiset lentäjät voisivat kertoa, onko lentsikoista päästetty 10.000 km:n korkeudesta jotain.
Entäs junien toiletit.
Joskus aikoinaan asemalla toista junaa odotellessani, kyllä joku muussa junassa laski laulellen vesi juuri aseman kohdalla. Yök. Epämiellyttävää.
Nykyisin, kun ihmiset eivät dokaa junissa niin paljon, toiketitkin ovat siistimpiä, mutteivät tietenkään bakteerittomia.
Vilma
- Anonyymi
Mjoo
Tämä on mielestäni huolestuttava uutinen, sillä kuutamosonaatti saa oudon lisävärityksen ja kaltaiseni lyyrikko paskahalvauksen.
Ei täysikuu ole enää vain täysikuu.
Siivoaisivat jälkensä.
(hirn) - Anonyymi
Marsissa on vielä enemmän kakkaa kun Matt Damon kävi perunoita viljelemässä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292063
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051876Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841659Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy641524Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331192- 821148
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561132- 1101093
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471066Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441013