Elossa 24h starttaa uusin jaksoin - Valottaa mm. terveydenhuollon haasteita ammattilaisten silmin

7

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo olisi muuten tosi hyvä ohjelma, mutta se hyppii asiasta toiseen liian nopeasti. Pari sekuntia vain yhtä asiaa ja hups! ollaankin jo ihan muualla. Huonosti toteutettu siis.

    • Anonyymi

      Samaa kun edellinen kirjoitti.Hypitään paikasta toiseen.
      Olisivat kuvanneet aina yhden jakson saman paikkakunnan sairaalasta.
      Muuten ihan hyvä ohjelma.

    • Anonyymi

      Katsoin tällä viikolla Areenasta kaikki uuden kauden jaksot non stoppina. Ikäviä ja ihania tapauksia! Jonkun toisen päivän jaksossa palattiin aiemmin aloitettuun hoitoon ja kerrottiin hoidon päättyminen, nonstoppina se pätkittäisyys ei haitannut. Tykkäsin! Parhaita sarjoja mitä olen nähnyt!

    • Anonyymi

      Sarja palauttaa uskon ihmisen hyvyyteen🙏

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi#comment-131419581

      Kyseistä sarjaa näytetään siis, yksityistetyn EK-ylen kanavalla, eli on isolla rahalla ja todennäköisesti korruptiossa sote-yhtiöiden- ja poliittisen korruption kanssa tehty sarja. Toki siinä ihmisiä näkyy ja elämää, mutta kannattaa silti miettiä iso kuva. Ilman yksityisen Ylen järjetöntä jättibudjettia ja sote-yhtiöiden massiivisia veroparatiisivuotoja ja ryöstöjä kansantaloudesta, meillä jokaisella kansalaisella, olisi yllin kyllin rahaa hoidattaa itseämme ihan missä tahtoisimme.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16928807/8400-suomalaista-laakaria-sai-v--2016-lahjuksia-laakeyhtioilta-85-milj--euroa-#comment-107984430

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      EK-Yle osaa mainostaa niin katolisen kirkon pedogiili-raiskaaja-murhaajia, kuin kirkkojen biljoonien verovälttelyä verokeitaissa Teekutsuineen, samoin se tuottaa sote-propagandaa, mainostaa veroparatiisi-sotea, koska EK-Ylen johdolla on sote-pörssiyhtiöiden osakkeita.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      EK-Yle mainosti myös TrumpistiOligarkkien ex-suomalaisten PetosKok-suursijoittajien massiiviset rahansyöjä-hävittäjähankkeet, nuo järjettömänsuuruiset- ja hintaiset saastuttajat ja kansanryöstäjät. Kyllä siinä menevät Sote-yhtiöt pörssirikollisuuksineen ja kirkkojen pedot ja raiskaajamurhaajat samassa syssyssä. Sellainen on yksityistetty ns. virallinen media, jolla ei ole enää puolueettoman, asiallisen ja älyllisen tiedonvälityksen kanssa tekemistä, vain raha puhuu ja sen loputon ahneus EK-Ylen johdossa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18227702/40n-ennenaikaiset-kuolemat-suomessa-eivat-johdu-vaestorakenteesta

      Aikana jona eliniänodotteen piti nousta huimasti Suomessa, se romahtikin yli 40%a ja arvaatte varmaan, keihin nuo ennenaikaiset kuolemat kohdistuvat, no eivät ainakaan varakkaimpiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17865999/superin-ja-tehyn-kieltaydyttava-veroparatiisi-sote-ihmiskaupasta

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-

      Stop sote- ja kerjuuttamis-ihmiskauppa orjuuttaminen, kyllä 2 500€/kk minimieläkkeille Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa

      Sveitsi ei tuo kielitaidottomia hoitajia sote-ihmiskauppaan, vaan toteutti kunnolliset
      2 500€/kk minimieläkkeet, joiden turvin eläkeläisväestö voi asua mahdollisimman pitkään tai kokonaan poissa kalliista sote-laitoksista ja ostaa tarvitsemansa palvelut sieltä, mistä itse haluavat julkiselta, tarve vähenee kun talous eläkeläisille laitetaan kuntoon.

      https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-abroad/swiss-pension-reform-the-latest-changes/77266986

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6374
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3813
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3190
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      969
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe