Kalevan mukaan kansanedustaja ja historioitsija Keskisarjan tähänastiset toimet ovat osoittaneet hänen olevan vahva suomalaisuuden ja suomen kansan etujen ajaja.
– Keskisarja vaikuttaa henkilöltä, joka on rohkea suunnannäyttäjä, ei pelkästään muiden mielipiteiden peesaaja ja perässä kulkija, Kaleva lisää.
– Teemulla on teemumaisesti sanottuna toimiva suuvärkki ja terävä kynä. Hän on ehkä yksi harvoja korkean tason poliitikkoja, joille tasavallan presidentti on myöntänyt Suomen Leijonan ritarikunnan Pro Finlandia -mitalin, Kaleva huomauttaa.
Kaleva korostaa, että hyvällä historian tuntemuksellaan Keskisarja pystyy myös ennustamaan tulevaisuutta.
– Samalla pystyy välttämään menneisyyden virheiden toistamisen. Puolueen puheenjohtajistossa tarvitaan kykyä katsoa pidemmälle kuin tähän hetkeen, Kaleva lisää.
PERUSSUOMALAISTEN 16. puoluekokous pidetään 14.-15. kesäkuuta Lahdessa.
https://pirkkalainen.fi/2025/04/20/psn-konkaripoliitikko-lassi-kaleva-tieto-keskisarjan-kiinnostuksesta-puheenjohtajaksi-on-tervetullut/
vahva suomalaisuuden ja suomen kansan etujen ajaja.
8
69
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
yhdessä sanoo moktar gubta sdp
- AnonyymiUUSI
Tuuman Munasarja
Kotiperällä sanovat . - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Tuuman Munasarja
Kotiperällä sanovat .Huu
- AnonyymiUUSI
Joukkuepeli
Johtaja vaihtoon jos peli hyytyy- AnonyymiUUSI
Teemulla on teemumaisesti sanottuna toimiva suuvärkki ja terävä kynä. Hän on ehkä yksi harvoja korkean tason poliitikkoja, joille tasavallan presidentti on myöntänyt Suomen Leijonan ritarikunnan Pro Finlandia -mitalin, Kaleva huomauttaa.
Kaleva korostaa, että hyvällä historian tuntemuksellaan Keskisarja pystyy myös ennustamaan tulevaisuutta.
- AnonyymiUUSI
Uutta ulottovuutta
Hyvä meininki - AnonyymiUUSI
Vaikka puolue on menettänyt suuren palan uskottavuutta, Teemun toivoisi visioivan vielä vuosien kuluttua eduskunnassa.
- AnonyymiUUSI
Kyllä se koneisto toimii
Odota vaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172383
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45831
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44745Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164732Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684