Yksäristä väitettyä -- sana on vapaa

Anonyymi-ap

Heh. 😄 Tämähän menee mielenkiintoiseksi.

Tällä kertaa minulla olisi muutama kysymys seuraavasta tekstistä:

"Muista pysyä itsesi takana, äläkä vaan myönnä että olet jälleen tehnyt itsestäsi narrin tinkaamalla naista esittävän sedän kanssa vsin koska sinulla on toiseen naiseen kohdistuva toksinen pakkomielle ja terve ”tuhota hänet” kuten olet uhonnut. Miten sujuu?"

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18910160/exan-kaytos-hammentaa-(taas)#comment-135172311

Seuraavat asiat mietityttävät:

1. Mistä tuon kommentin kirjoittaja tietää kirjoittajien sukupuolen, ja miksi kirjoittajien sukupuoli on hänelle niin tärkeää? Minä ainakin kirjoittaisin aivan nämä samat jutut, vaikka minulla heiluisi Vilhemi tuolla alakerrassa. 🤔

2. Miksi hän on niin huolissaan siitä, etteivät muut tee itsestään narria? Siitä hän ei kuitenkaan ole missään vaiheessa huolissaan, että olisi itsestään tehnyt narria missään vaiheessa... 🤭

3. Kuka tämä "toinen nainen" on ja miksi minulla on toksinen pakkomielle häneen? Miten tämä pakkomielle käytännössä näkyy teksteissäni? 😂 Entä miksi haluan tuhota tämän naisen?

Kaikki saavat vastata, myös tuo puheeksi ottamani kommentin kirjoittaja. Epäilen että hänen taiteen harjoittamisensa on valtion tukemaa. 🇫🇮

P.s. Minua saa myös kehua! 🐈‍⬛ Siitä pidän aivan erityisesti, mutta tietty harhaiset huomionosoitukset käyvät myös. Ette kylläkään osaa kehua niin hyvin kuin Mikkojuhan aikoinaan. 😕 Hän sanoi minua kerran joutseneksi! 🤩 Ja mieheni mielestä olen ihanin nainen maailmassa. 😎

Mutta anyway. Kenelle naiselle minä olen katkera, miksi, ja miten aion hänet tuhota? 😄

🦄

11

367

Äänestä

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan liian vaikeaa, on vaan sekavia arvauksia.

      Aloittaja oli epäluuloinen ja halusi tietoja. Mieheksi väittäjä oli kuin stephen king, vähän 'päissään' vainoharhainen puhuja, kuten joku alter ego, ehkä sitten naispuoleinen.

      Toksinen? Tarkoitatko itsensä myrkyttämistä?

      Sinua kehua?
      Palkkaisin sinut asianajajakseni. Saattaisin kyllä myös pilata puolustukseni, ellen pitäisi sitä oikeudenmukaisena.

      • Anonyymi

        "Toksinen? Tarkoitatko itsensä myrkyttämistä?"

        Luulen että toksisuus tuossa yhteydessä tarkoitti asenteeltaan vahingoittavaa, epätervettä tai epätasa-arvoista.

        Ikään kuin tuo harhainen tyyppi ITSE ei olisi toksinen! 😂 Voiko tuollaista ihmistä olla edes olemassa? 🤭 Vai ovatko nuo psykoosin oireita? Senkö vuoksi hän on tuollainen?

        "Sinua kehua?
        Palkkaisin sinut asianajajakseni. Saattaisin kyllä myös pilata puolustukseni, ellen pitäisi sitä oikeudenmukaisena."

        Kiitos! Kehusi on ylenpalttisuudessaan vavahduttava ja ystävällisyydessään vailla erikoistapauksia. 😄 Muistelkaamme lämmöllä tätä kehua kunnes toisin säädetään.

        ✨⚖️ 🦄 ⚖️✨


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Toksinen? Tarkoitatko itsensä myrkyttämistä?"

        Luulen että toksisuus tuossa yhteydessä tarkoitti asenteeltaan vahingoittavaa, epätervettä tai epätasa-arvoista.

        Ikään kuin tuo harhainen tyyppi ITSE ei olisi toksinen! 😂 Voiko tuollaista ihmistä olla edes olemassa? 🤭 Vai ovatko nuo psykoosin oireita? Senkö vuoksi hän on tuollainen?

        "Sinua kehua?
        Palkkaisin sinut asianajajakseni. Saattaisin kyllä myös pilata puolustukseni, ellen pitäisi sitä oikeudenmukaisena."

        Kiitos! Kehusi on ylenpalttisuudessaan vavahduttava ja ystävällisyydessään vailla erikoistapauksia. 😄 Muistelkaamme lämmöllä tätä kehua kunnes toisin säädetään.

        ✨⚖️ 🦄 ⚖️✨

        No kiitos:)

        Voiko olla olemassa? No kyllähän se on. Voiko tuollaisiin pimeisiin pohjattomiin silmiin edes tuijottaa uppoamatta sen kauheuden kauneuteen... se on jo jotain, mitä ei itsekään tiedä edes olevan, tai tietää itsensä paljon muita paremmin.

        Enkä puhu itsestäni, en.


    • En minä tiedä, aivan päättomiä juttuja. Pitäisi kai lukea tuo ketju kokonaisuudessaan, mutta mitä silmäilin kommentteja, niin suurin osahan oli mustamaalamiseksi tarkoitettuja litistely-yrityksiä.

      Mielestäni et ole koskaan ollut pakkomielteinen, katkera kenellekään saati halunnut tuhota ketään.

      Olet oikeudenmukainen. Arvostan pitkäjännitteneisyyttäsi ja viisauttasi. Tuo mitä joku sanoi ottavansa sinut puolustusasianajajakseen, oli kyllä mainio slogan.

      Mikkojuhan sanoi kauniist. Olet Joutsen, omalla tavallasi.

      En ole vain varma, oletko sinäkään erehtymätön. Oletko joskus sivaltanut jota kuta aiheettomasti tai perusteettomasti? En ole varma. Ihan kuin olisin joskus havainnut sellaisen kommentin. Mutta koska palstaan niin vähän ja lukeminenkin on jäänyt, niin varma asiasta en ole.

      • Anonyymi

        "En minä tiedä, aivan päättomiä juttuja. Pitäisi kai lukea tuo ketju kokonaisuudessaan, mutta mitä silmäilin kommentteja, niin suurin osahan oli mustamaalamiseksi tarkoitettuja litistely-yrityksiä."

        Niin. Logiikka ontuu. Pääasiassa kai tämä palsta on tarkoitettu viihteeksi, osalle myös vakavaksi keskustelupaikaksi. Mutta miten paljon täytyy mennä aivoissa solmuun, että alkaa olettaa perättömiä asioita vieraista ihmisistä? 😄 Mitä sellaisen kirjoittaja saa siitä itselleen? Luulisi että vain entistä pahemman mielen!

        No, antaa tulla vain. Minä nostan lippusalkoon kaikki havaitsemani mustamaalaukset, kuten tein aikoinani kirjoittajalle, joka kohdisti minuun seksuaalista häirintää. Muistan vielä, miten palstan hallinto ystävällisesti poisti ikävimmät herjaukset.

        "Mielestäni et ole koskaan ollut pakkomielteinen, katkera kenellekään saati halunnut tuhota ketään."

        Kiitos! 😍 Tämä oli mukava kuulla näin raskaan ja väsyttävän päivän päätteeksi.

        Pakkomielteeseen, katkeruuteen tai tuhoamishaluun vaadittaisiin sellainen olotila, että itsellä olisi epämukava olo. Minulla on pääosin tosi hyvä olo, ja minun puolestani kaikki elolliset olennot saavat vapaasti jatkaa kiertoradallaan. (Anteeksi kanoille, lehmille ja possuille: teitä minä syön välillä. 🥺)

        "Olet oikeudenmukainen. Arvostan pitkäjännitteneisyyttäsi ja viisauttasi. Tuo mitä joku sanoi ottavansa sinut puolustusasianajajakseen, oli kyllä mainio slogan."

        Kiitos kiitos! Minä arvostan sinun ystävällisyyttäsi ja analyyttisyyttäsi.

        "Mikkojuhan sanoi kauniist. Olet Joutsen, omalla tavallasi."

        On kamala palstaikävä Mikkojuhania. 😩

        "En ole vain varma, oletko sinäkään erehtymätön. Oletko joskus sivaltanut jota kuta aiheettomasti tai perusteettomasti? En ole varma. Ihan kuin olisin joskus havainnut sellaisen kommentin. Mutta koska palstaan niin vähän ja lukeminenkin on jäänyt, niin varma asiasta en ole."

        En ole erehtymätön. Välillä pusken metsään huolella. Onneksi maailmassa on muita ihmisiä, jotka osoittavat parempaan suuntaan. Ja mitä vanhemmaksi tulen, sitä enemmän pystyn osoittamaan muillekin suuntaa.

        Sivaltamisesta: asiakeskeisillä ihmisillä on synnynnäinen kyky kuulostaa tylyltä! 😂 Onneksi mieheni on opettanut minua kohteliaammaksi. Pyrin ottamaan mallia siitä, miten hän osaa käsitellä muita ihmisiä niin, että nämä reagoivat aina iloisesti ja hymyillen. ☺️

        🦄


    • Anonyymi

      Mistä aloittaja itse on saanut niin vahvan oletuksen siitä että kyseessä edes on olettamansa henkilö jota syyttää juuri samasta kuin itse toimii? Nyt oletuksena on että tuo palstailija on joku tuttusi mutta koko tuo päätelmä romuttuu jos hän ei olekaan vaan esimerkiksi se toinen osapuoli tai jopa aivan muu.

      • Anonyymi

        Niin anteeksi mitä? 😂😂

        🦄


    • Anonyymi

      Jaa a empä tiedä ketä hän mahtanee tarkoittaa mutta musta on kivempaa katsoa kuinka tuhoavat itse itsensä anna kaksi vaihtoehtoa ja vielä osaavat niistäkin valita sen väärän mu hienosti kasvatettu kotona itsenäiseksi sanoisinko

    • Anonyymi

      Yksäri on kuin palstojen Tami Tamminen.

      • Anonyymi

        Prkl

        Mä luin koko ajan että kyse on ysäreistä.

        Olen sanasokea.

        (hirn)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      88
      1404
    2. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      1217
    3. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      74
      1039
    4. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      79
      955
    5. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      841
    6. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      62
      837
    7. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      170
      805
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      210
      764
    9. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      6
      729
    10. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      91
      704
    Aihe