Mielestäni pilaavat tunnelmaa. Ja Garminin vilkuilu myös. Juoksukilpailut olivat hauskempia kun jokainen joutui säätämään vauhtinsa ihan itse ilman apujäniksiä. Moni lähti ylikovaa matkaan, toiset taas ihan hölkkäillen, mutta silti lopussa paras voitti.
Jänikset juoksutapahtumissa
7
182
Vastaukset
- Anonyymi
Jodlaajan täyen vauhin alotukset oli parasta
- Anonyymi
Pace tekee paskoja digipokseja, mutta ilahduttaa juoksukarkeloita.
- Anonyymi
Jäniskevennys on aina paikoillaan.
Peltojänis saavuttaa jopa 70 km/h nopeuden juostessa, metsäjänis on jopa nopeampi. Kettu ei tervettä jänistä juoksemalla nappaa.
Susi-Kalle hiihti suden hapoista kankeaksi, mutta jänis otetaan aina vaanimalla tai jäniskoiran ajosta. Hapoille sitä ei saa ihminen kuin moottorikelkalla suuren järven jäällä tai avoimessa tunturissa.- Anonyymi
Kuule gepardi nappaa siun jänön helposti.
- Anonyymi
Homosapiens on petoeläimistä hitain ja kankein.
- Anonyymi
Mikko on sub 4 ammattijänis
- Anonyymi
Väärin jänistetty. Tasavauhtisella suorituksella kaikki väsyvät viimeisellä kympillä ja tipahtavat kyydistä. Jäniksen pitäisi tähdätä 3.50 aikaan ensimmäisellä puolikkaalla ja sitten vähitellen hyytyä lisää ja lisää kohti 4h aikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949127Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki564809Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414501Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit532823Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001546- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641222Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota411189Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1681140