Perhe ja viina

Vain viinaa juomalla pääsee mukaan porukoihin ja voi tavata naisia joiden kanssa perustaa perhe.

Raitis mies ei naisia tapaa ja jää perheettömäksi.

t. viinamies
21264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

jooh niin joa joku lwikkausjutu niin oliai nukurravakin kokonaan awlälläänkin koo yö wi voiai kääntää kylkleä

Äänestä

nukkuMassa, kui9n joku felipw-Masssa dsoemulaqkuskikin


jusriin jooh joas piräisi nukkua pikoilln vähän jooh

Äänestä

Haluat siis naisten manipuloitavaksi? :)

Äänestä

niin tuollainen jurtu joas yeirtäisin auttaa kaupungin tyttöjä, joku hauska tietokonepelikin hewillwe

auttaa kaupungin tyttöjen masennusta.

Äänestä
  • Se on siis oltava joku ihqu romanttinen peli, jossa naiset yrittävät kilpaa manipuloida miestä. Ehkä vähän kuten ikävä-palsta 🤭

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Se on siis oltava joku ihqu romanttinen peli, jossa naiset yrittävät kilpaa manipuloida miestä. Ehkä vähän kuten ikävä-palsta 🤭

    Noh, joko se peli syntyy? :)

    Kilpailijoiden tulee pelata samoilla säännöillä. Sääntöjä voi yrittää vältellä lahjoittamalla panoksia feministeille ja ostaa aikaa mielenkiintoisemmille aiheille. Voittaja saa eniten panostetun miehen palkinnoksi, mutta siitä se peli vasta alkaakin, mikäli ajattelet nauttivasi palkinnosta, talosta, kahdesta lapsesta, kissasta, koirasta ja työurasta, koska sinulla ei ole aikaa nauttia niistä, vaan kaikki panoksia sijoitettava kiihtyvään tahtiin edelleen miehelle, jonka rakkausenergiabottle-energiat vajuvat kiihtyvällä tahdilla. Voi tulla joku varassektori, kun joku toinen manipuloi sotasaaliisi vähäisin talkauspanoksin itselle. Sitten on vielä kannustinkentät pelissä heikosti pärjääville, kun voi tulla masennus ja apea mieli epäreilusta pelistä.

    Oikein mainio peli naisille ja tytöille.

    Äänestä

Selvinpäin kun baarin menee, niin suunnilleen housut revitään jalasta. Humalassa taas ei mitään kontakteja.

Äänestä
  • Raitista miestä ei baariporukkaan oteta mukaan. Yksin joutuisi sinne baariin menemään eikä naisia yksinäiset miehet kiinnosta.

    t. viinamies

    Äänestä

Näihin se perinteinen oppi jos nainen ei juomalla lähde ni hakkaamalla viimeistään mitä naisten pitäisi ymmärtää kun ovat saaneet saalikseen sen miehen joka pystyy hakkaamaan naista jota taas samaan aikaan väittää rakastavansa oli si kännissä tai selvinpäin

Äänestä

Onnellinen on se perhe, jossa alkoholi on saavuttanut pysyvän jalansijan.

Äänestä
  • 😂😂😂

    Äänestä

  • Kyllä käsiäkin tarvitaan :D
    liskotaan kaksin käsin, läppä lentää psesosesti.
    Keksitään kaikille viinanimet, hihii hahaa mitä salakieltä.

    Äänestä

niin no vähän hassua kunj hluiain aurraa nuoeia naisia jos heirtä masentaa niin

Äänestä

ja suurimmalla todennäköisyydellä pääsee hengestään

Äänestä

Sielunmaisemani näkee kokonaisuudessaan varsin tanakan perheen. Vanhemmilla on jo ammatin puolesta punertavat nenät ja muutenkin pönäkkyyttä ja punakkuutta. Lapset ovat vielä pieniä, mutta kummasti muistuttavat jo vanhempiaan 🤔

Äänestä

Tuo asia on edelleenkin päinvastoin. Viinamies ei kelpaa.

- Sheena

Äänestä

Kesällä monet löytää kumppanin koska juovat viinaa terasseilla ja baareissa. Ei saa jäädä kotiin murehtimaan mistä sen kumppanin löytää vaan ihmiset menee baariin.

T: viinamies

Äänestä
  • Näinhän se on. Viinamiehet ovat terassilla juomassa viinaa ja tapaamassa naisia.
    Raittiit miehet viettävät kesän yksin ilman naisseuraa.

    t. viinamies

    Äänestä

niin lääkärikin sanoi etä ihan normaalia jotkut pikkuoireet silmissä tuollaisen laikkauksen jälkeen, menee ohi oieeet nopeasrikin..

Äänestä

Äityispakkauksen voi saada myös rahana. Tällä voi ostaa lisää viinaa.

Äänestä

ajaggelin niin no jos niin varmasgti pysgyisin autamaan kaupungille hommia masentuneita nuorisoa auttamaan niin

musiikki...Helix - Rock you

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vain viinaa juomalla pääsee mukaan porukoihin ja voi tavata naisia joiden kanssa perustaa perhe.

Raitis mies ei naisia tapaa ja jää perheettömäksi.

t. viinamies

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu