Länskän alasajo.

Miljoonan säästöistä tuleekin lähes 10 miljoonan tappiot. Käytettiinköhöhän laskelmissa Juuson älytietokonetta?
11496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Siinä on käytetty tekoälykääpiötä.

Äänestä

Lisäksi ylilääkärit raportoineet että tämä järjestelmä vaarantaa potilasturvallisuuden.

Äänestä

Nyt otetaan löysät pois.

Äänestä

Kalliiksi tulee kun Länsi-Pohjasta mennään Ouluun ja lasku tulee Lapin Pahoinvointialueelle. Taksifirmat hyötyy kylläkin tästä rallista.

Äänestä

Tiukkaa säästöä tulee.

Äänestä
  • Digipalvelu pelastaa, Ainoa pieni ongelma siinä ettei suurella alueella pahoinvointiallueesta pääse puhelimella edes hätäkeskukseen.

    Äänestä

Löysät otetaan pois,nyt.

Äänestä

tainnut avustaja Mikko Talsu laskee sormilla..

Äänestä
  • Perskokkareiden tavoite oli jakaa rahat yksityisille terveysjäteille ja se myös toteutettiin.

    Äänestä

Mitä me sairaalalla,tekniikka mahdollistanut etälääkärin.

Äänestä

Jep.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miljoonan säästöistä tuleekin lähes 10 miljoonan tappiot. Käytettiinköhöhän laskelmissa Juuson älytietokonetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu