NORB3Rin Möljä

Onko kesä kioskia tai mitään "ns. NORBÄRiN MÖLJÄLLÄ" Ksållä 2025 ?
23697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

On siellä pontikkapannu.
Laita tulille.

Äänestä

Se on Nordberg. Opettele kirjoittamaan.

Äänestä
  • Äläoä. Höpötä , se on Nuurdberg

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Äläoä. Höpötä , se on Nuurdberg

    Koskahan Viktttuuria tulee käymään Nuuuuurdbärin möljällä? Vokaalien venytykset kuuluvat aitoon muumiruotsiin. Kuitenkaan ei osata lausua "solen skiner" oikein.

    Äänestä

puli ukkoja ja piikkipuleja istuu kesäsin,

Äänestä

Nuurbärin möliästähäb sitä on aina puhuttu

Äänestä
  • Pelkkä möltsy vaan.

    Äänestä

Särjen ongintaa

Äänestä

ei tarvitse tullakkaan,jos kioski on samaa tasoa kuin viime vuonna.

Äänestä

Lautakasa 'pisnes'

Äänestä

Piti olla Torniolaisten olohuone ja ei ollut. Umpitunneli on ja pysyy tasoa ylläpitämään. Junttitasoa

Äänestä
  • Siihen tarvitaan lisää teräsrakenteisia taiteilijoiden tekemiä hökötyksiä. Viihtyvyys lisääntyy :)

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Siihen tarvitaan lisää teräsrakenteisia taiteilijoiden tekemiä hökötyksiä. Viihtyvyys lisääntyy :)

    kyllä uusi dildo-patsas pönkittämään törneålaisten huonoa itsetuntoa.sittrn joku laho mökki siihen viereen,josta saa vanhaa kylmää kahvia ja kuivia pullia.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    kyllä uusi dildo-patsas pönkittämään törneålaisten huonoa itsetuntoa.sittrn joku laho mökki siihen viereen,josta saa vanhaa kylmää kahvia ja kuivia pullia.

    Melkein osaat kirjoittaa.

    Äänestä

Onpas kirjoitusten taso taas huipussaan. Kyllä se on kiinni siitä onko siihen tulossa yrittäjää. Tuskinpa Tornion kaupunki siitä on vastuussa. Ymmärrys, älä jätä.

Äänestä
  • eiköhän se pöljä ole juurikin kaupungin aluetta ja eiköhän se kaupunki päätä niiden kioskien paikat,äly on jo tainnut hävitä sinun pipon alta🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    eiköhän se pöljä ole juurikin kaupungin aluetta ja eiköhän se kaupunki päätä niiden kioskien paikat,äly on jo tainnut hävitä sinun pipon alta🤣

    Kyllähän Nuurbärin Möljälle on "Kaupunki" aina tuonut yrittäjän

    Äänestä

  • Ei tarvita mittää yrittelijää vaan tekijää.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    eiköhän se pöljä ole juurikin kaupungin aluetta ja eiköhän se kaupunki päätä niiden kioskien paikat,äly on jo tainnut hävitä sinun pipon alta🤣

    Et vain typeryyttäsi ymmärrä, mistä on kysymys.

    Äänestä

Nurbärin möljä on huono nimi, koska möljä sana muistuttaa sanaa pöljä miksi Torniossa on taas näin vaikea tilanne?

Äänestä

Kaupunki ei tietenkään ala makkaran- eikä jäätelönmyyjäksi. Jos ei ole tulossa ketään yrittäjää, ei kaupunki sille mitään voi, eikä ole mitään tekemässä asialle. Pitäis kai tuo sentään ymmärtää.

Äänestä
  • nytkö sinä hölmö vasta tuon ymmärsit🤣

    Äänestä

Kävin möljällä tässä pari päivää sitten, näytti että jäätelökioski oli viety sieltä pois, liekö lopullisesti?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko kesä kioskia tai mitään "ns. NORBÄRiN MÖLJÄLLÄ" Ksållä 2025 ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu