Koitin viedä jätesäkin jäteasemalle

Anonyymi-ap

Jotenkin ymmärsin kun Tokmannin tarjouspakettia ei annettu minulle kun en ollut rekisteröitynyt kantaasiakaaksi,jätin ostokset kassalle ja lähdin kotiin ja voi olla että menee jonkin aikaa ennenkun menen uudestaan tarjouksia hakemaan.
Sitä ymmärsin huonommin kun jäteasemalle ei huolittu jätesäkkiäni vaan käskettiin kotiin rekisteröitymään netissä kantaasiakkaaksi. Vein säkkini molokkiin ja niin myös vastaisuudessa. Oisin vielä jotenkin ymmärtänyt jos asemanhoitaja olisi minut sinne rekisteriin merkinnyt mutta ei kai osannut vai eikö ollut nettiyhteyttä.

9

854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sodankylän vanhassa tokmannissa oli kerran kahvitarjoilu. No minä vanhana tunnettuna ,paljon ostaneena asiakkaana kävelin kahvitarjoilupaikan ohitse. Siinä joku tokmannin myymäläjohtajaruipelo sanoi mulle saat kahvia jos sinulla on klubikortti muuten et. Sanoin ei ole korttia ja vaikka olisikin en ole vailla teidän kahvianne. Tämä tarjoilu oli vain klubilaisille, voiko olla enää törkeempää palvelua?

    • Anonyymi

      Mielestäni on hyvä, että tyhmät ja muuten vaan urpot jää ilman kahvia ja tuotteita.

      • Anonyymi

        SINÄ URPO tämähän oli sanonut EN OLE VAILLA TEIDÄN KAHVIANNE: URPO KUULE NÄIN HÄN OLI SANONUT. SINÄ URPO VARMAAN KURVOT KAIKKI ILMAISET KAHVIT:


    • Anonyymi

      Yks mies kerran kun juteltiin kittilän kylänraitilla oli iso sakki koolla lämmin kesäpäivä kertoi hyvän sketsin. Kysyi tiiättekö mikä on vinstaakelsbucc? No ei tietenkään kukaan sitä tiennyt en minäkään. No sitä aikamme tivattiin voitolta ja voitto viimein kertoi sen mikä on vinstaakelsbucc. "Kululkaapas se on se kun kävelee syömättä,juomatta sallasta kittilään yhtäsoittoa.
      Jaa tuumasimme vaisusti ja otimme hörpyt koskista. Ne olivat mukavii aikoja 90 luvulla kittilässä.

      • Anonyymi

        Mikhän tuossa nyt oli sitten se 'juttu'??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikhän tuossa nyt oli sitten se 'juttu'??

        Siinähän ei muuta ollutkaan kuin erittäin huumori ja hyvä juttu.


    • Anonyymi

      Tuki perssesseshes ne jäthet mikkä olet tänne ventäny ja mittaa menneshäs matkan, kuinka kaukana olithan kotovas, kun tänne olit kulkeutu. Onneton pöljä..

    • Anonyymi

      Meidän perhe ei enää Tokmannissa käy! Yrmeää palvelua liian monesti!

    • Anonyymi

      Minäkin kerran jotenkin ymmärsin vaikka sitä ymmärsin huonommin vaikkakin sitä olisin vielä jotenkin ymmärtänyt.
      Rekisteröimiseen menee max. 30sek. ja sen voi tehdä puhelimella vaikka siltä seisomalta. Voi sinua onnetonta valittajaa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1349
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      240
      1237
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1051
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      253
      1026
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      755
    6. 64
      714
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      707
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      678
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      641
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      597
    Aihe