Tämä on sun syy!

Anonyymi-ap

Ihan varmana on jonkun muun syy, kuin itseni syy. Sivistyneesti siemailin eilen muutaman lasillisen (4pulloa) punaviiniä pikkurilli ojennettuna.

Tokihan maistoin myös yhden (12) oluen. Nyt on on aivan hirmu huono olo. Miksi? Olikohan niissä juomissa mennyt päiväys jo ohi?

>simiti<

9

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Janotti siis aika paljon.

      Muy Bien.

      Saa herätä nainkin aamuisin katsomaan karvaisia meteorologeja ja avaruusohjelma yle1, entä maahan on törmäämässä ylivalonnopeutta liikkuva komeetta tai asteroidi Elli-Asterixi miten torjut sen hähä

      • Anonyymi

        Ylivalonnopeutta? Aika lujaa menee. Saatan jäädä jopa polkupyörälläni toiseksi, ellei sitten ole alamäki.
        Olikohan se sama dokkari mikä tuli aikaisemmin. Tosiaan meteorit ja sellaiset tulee niin lujaa, että ilmakehän kitka sulattaa jopa kiven. Siksihän näemme tähdenlentoja.

        Toisessa avaruusdokumentissa kerrottiin yksinäisistä oikeista tähdistä jotka liikkuvat hirmu lujaa pitkin avaruutta. Muistaakseni oli kaksoistähden toinen osapuoli, jonka toinen oli lingonnut muualle.

        Mitähän kaikkea jännää vielä löytyykään kosmoksesta tai merien pohjasta? Molemmat ovat kohtuullisen tutkimatonta aluetta.

        >simiti<


    • Anonyymi

      Eikä ole. Sun syy, että herään aamuisin liian aikaisin kännykkääni räpläämään, vaikka voisi nukkua :)

      • Anonyymi

        Tervetullut kerhoomme. Niin raikkaaseen ja ihanaan kerhoomme. Puheenjohtajaksi valitaan yleensä se, joka herää ennen sian pierua. 🐖💨

        >simiti<


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tervetullut kerhoomme. Niin raikkaaseen ja ihanaan kerhoomme. Puheenjohtajaksi valitaan yleensä se, joka herää ennen sian pierua. 🐖💨

        >simiti<

        No joo. Jotain sellaista tuli jo tehtyäkin pysymällä väärässä aiheessa


    • Anonyymi

      vahvat viinit ruokakauppoihin, miksi ei viskit ja Colt-revolveritkin ruokakauppoihin amerikkalaistyyliin

      ja tuliaseiden luvanvaraisuus on turhaa, ikäraja noihin vaan laitetaan 10-vuotta

      • Anonyymi

        Myydäänhän maitokaupoissa jo nyt jousipyssyjä. Minä näin sellaisen ja se oli leluosastolla! Mihin tämä maailma on oikein menossa!

        Oikeasti jos miettii nallipyssyjä, niin onko niitä enää missään? En ole ainakaan nähnyt. Niitä paperisia nallirullia oli kiva poksautella silloin 40 vuotta sitten.

        Tokihan sitten menin vuonna -96 pioneerikoulutukseen Suomen puolustusvoimiin. Sielläkin sai pamautella kaikkeja kivoja pikku pommeja. M heksogeeniakin pystyi käyttämään sirkkelin sijaan. Se oli kivaa aikaa. Harmi kun en hakenut räjäyttäjän siviilipapereita.

        Tosin kehossani voisi sitten olla nykyistäkin enemmän titaanikorjauksia. Vielä hauska muisto eräältä metsäilyleiriltä. Tuotiin ruoka kuumassa vedessä ja vakuumipaketissa. Pakkauksessa luki härän pihvi punaviinikastikkeessa. Oikeasti! Kuinka moni on syönyt häränfilettä punaviinikastikkeessa keskellä korpea käsi ylös. 🙋‍♂️

        >simiti<


    • Anonyymi

      Minä olen kyllä grillattua häränsisäfilettä, viiniä ei ollut muuten kyllä

      löydän noita räjähtäneen karkkipussin karkkeja aina jostain, kun hajosi käsiin eräs salmiakkipussi niin ne karkit levisivät vähän kaikkialle sitten, sohvatyynyjen välistäkin löytyy

      • Anonyymi

        Tuo on niin tuttua ajoilta jolloin en vielä osannut avata karkkipussia. Se kannattaa ihan vain vetää alaspäin siitä hammastuksesta. Ei sitä koristeeksi ole siihen laitettu.

        Selitin vähän huonosti, mutta toivottavasti ymmärsit idean.
        Eli toisella kädellä pidät kiinni pussin yläosasta ja toisella kädellä vedät alaspäin siitä yläosan hammastuksen kohdalta.

        Toinen ongelma on kahvipaketti. Kun tekee pikkuisen reiän siihen, että tyhjiö poistuu niin sen saa avattua ihan helposti.

        >simiti<


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet toisen kanssa

      ...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain
      Ikävä
      224
      1576
    2. Näytit taas lihoneen.

      Tynnyri se vaan kasvaa.
      Ikävä
      29
      1413
    3. Kuka teistä on paras nainen

      A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊
      Ikävä
      61
      1279
    4. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      71
      1259
    5. Onko jotain mistä

      Olet huolissasi kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      78
      1204
    6. Osaako joku selittää tätä

      Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?
      Ikävä
      76
      1189
    7. Jos me joskus nähtäisiin

      niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi
      Ikävä
      103
      1173
    8. Koska vietät

      Yhteisen yön kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      54
      998
    9. Lesken uusi

      Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans
      Puolanka
      18
      972
    10. Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"

      Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per
      Lieksa
      177
      865
    Aihe