Vaaleissa hävinneet, vuokraa pyhän päiväkotia ilmaiseksi kaikille täysi ikäisille ja lehtikankaan hallia 200 € syys-toukokuu.80€ kesä-elokuu.
Vaaleissa hävinneiden kosto
7
608
Vastaukset
- Anonyymi
Tätähän tämä on ollut koko vaalikauden! Sahahallista ja torista vuokra/ Pyhäjärven koulu, Astelinrannan kalustovaja, Oravanrannan laavu ei mitään maksua (koulun yhden euron vuokra oli kyllä suoraa v.....lua muille kuntalaisille).
- Anonyymi
Syksyllä tulee muutos valta vaihtuu ja vuokria aletaan perimään.
- Anonyymi
Uusi koulu eniten käytetty, joten tuotto varmasti hyvä. Kaikki kunnan tilat maksullisiksi, jotta kuntalaiset tasapuolisesti huomioitu.
- Anonyymi
Tuleeko jonnekin hevosen kuivalihavellin keittopaikka vuokralle?? Tuleeko tuleeko??
- Anonyymi
Yksityiselle vuokraaminen on vastuutonta illaksi jos aamulla on kaaos juhlimisen jäljiltä.
- Anonyymi
Kyläyhdistyksille hyvä pikkujoulupaikka. Kauempaaki mukava tulla.
- Anonyymi
Sahalla olis hyvä kasvattaa hevosen kuivalihavellin tarpeita.Aitakin valmiina ja katto korvien päällä.Voisko sinne mennä,voisko,voisko??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513505Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1022243Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5892241Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192006- 201628
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431618KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar711566Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1351471- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?911380