Miten reagoisitte? Itse tykkään kaalilaatikosta, sinappisillistä ja maksalaatikosta rusinoilla tai ilman.
Jos en enää ikinä saisi niitä, niin menisin varmana sohvan alle sikiöasentoon itkemään peukkku (ei se huume) suussa.
>simiti<
3 lempiruokaanne ja niistä pakko luopua!
6
138
Vastaukset
- Anonyymi
Mulle on nykyään pitkälti ihan sama mitä mä syön, joten siinä mielessä reaktioni olisi luultavasti vain "jaa". Suurempi ongelma olisi se, jos ruoanlaitto menisi kovin vaikeaksi.
- Anonyymi
Kamalaa moskaa nuo kolme.
- Anonyymi
Junttitrolli sitten päätti yrittää levittää huonoa mieltä. Junttipelle vihaa ja vastaa kaikkeen vihaviesteillä. Tyypillinen oikeistolainen junttipummi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Junttitrolli sitten päätti yrittää levittää huonoa mieltä. Junttipelle vihaa ja vastaa kaikkeen vihaviesteillä. Tyypillinen oikeistolainen junttipummi.
Persutrolli, persutrolli, persutrolli, fasistinen persutrolli.
Menisit kynäniska pelle oikeisiin töihin. Juntti! Persutrolli. Juntti!!!!
Olen melko kaikkiruokainen, niin ei ole sellaista suosikkia josta en voisi luopua ja valita uutta suosikkia tilalle.
Minulla ei ole varsinaisesti lempiruokia. Nautin aivan liikaa ruuasta, jotta osaisin valita lemppareita. Mutta ehkä yksi ruoka-aines, josta en voisi luopua, on peruna. Peruna on jotenkin vaan täydellinen ruoka-aine, jonka voi yhdistää melkein mihin tahansa ruokaan.
Toinen mistä en voisi ikinä luopua, on äidin tekemä ruoka. Voi sitä iloa kun pääsee aina välillä äidin pöytään syömään. Se tuntuu jotenkin niin tutulle, turvalliselle ja lämmittää sydäntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1022160
- 591287
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2281139Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971115- 101056
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos671005IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56939Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.91932Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175898Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸42862