Persut ja euroviisut?

Anonyymi-ap

Kannattaako nassepersut tai sinimustat nyt KAJ:a ja ihailevat suomenruotsia, sekä Ruotsia fanittavat haluakkan olla Suomen puolella.

RKP:n massiivisen kampanjan verovapaiden säätiöiden rahoista on tuottanut tulosta. Juntit luulee kaikkien kannattavan suomenruotsalaista mölinää ja fanittavat sen takia.

Ihan turha sun kynäniskaisen pellen on luulla, että mulla olisi jotain vihaa ruotsinkieltä vastaan. Ei ole, mutta noiden säätiöiden disinformaatio kampanjaa vastaan on.

Vain perusjuntit ja rikolliset tykkäävät KAJ mölinästä. Todella junttimusiikkia.

>simiti<

9

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minulla on jo pitempään ollut vahva tunne, että jätä tänä vuonna euroviisut katsomatta. Ne ei vaan jaksa kiinnostaa. Ohi!

    • Anonyymi

      Itse olen ollut siinä käsityksessä, että siellä euroviisuissa on sen suomalaisen naislaulajan perseestä kysymys,,, ei siis todellakaan persuista😳

    • Voihan myös Perussuomalaisiin kuuluva tai heitä kannattava tykätä Euroviisuista, vaikka nykyään ne on aika paljon sateenkaarijuhlaa ja sateenkaari-ihmiset ja Perussuomalaiset eivät oikein mielestäni sovi yhteen.

    • Itse tykkään Kaij-yhtyeen kappaleesta. Varsinkin kertosäe on hyvin tarttuva. Yhtenä iltana, kun menin saunaan ja lämpö oli päässyt jo sataan asteeseen (liian kuumaa mun makuun, korvanlehtiin ottaa noin kuuma, 70 on mulle optimaalisin lämpö), niin tuli tämä "Bara bada bastu" mieleen.

    • Anonyymi

      Eikös meppitynkkynen ainakin ole sateenkaariväkeä? Ainakin tumma miesrakkaus hänellä on.

    • Anonyymi

      Huorahomoja ne kaikki Fanit ovat.

    • Eikös tuosta ollut juttua, että ainakin haitarisoolo on varastettu toisesta kappaleesta. Aika noloa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      141
      1478
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      115
      1225
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1043
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      984
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      871
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      722
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      676
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe