Kannattaako nassepersut tai sinimustat nyt KAJ:a ja ihailevat suomenruotsia, sekä Ruotsia fanittavat haluakkan olla Suomen puolella.
RKP:n massiivisen kampanjan verovapaiden säätiöiden rahoista on tuottanut tulosta. Juntit luulee kaikkien kannattavan suomenruotsalaista mölinää ja fanittavat sen takia.
Ihan turha sun kynäniskaisen pellen on luulla, että mulla olisi jotain vihaa ruotsinkieltä vastaan. Ei ole, mutta noiden säätiöiden disinformaatio kampanjaa vastaan on.
Vain perusjuntit ja rikolliset tykkäävät KAJ mölinästä. Todella junttimusiikkia.
>simiti<
Persut ja euroviisut?
9
230
Vastaukset
Minulla on jo pitempään ollut vahva tunne, että jätä tänä vuonna euroviisut katsomatta. Ne ei vaan jaksa kiinnostaa. Ohi!
- Anonyymi
Itse olen ollut siinä käsityksessä, että siellä euroviisuissa on sen suomalaisen naislaulajan perseestä kysymys,,, ei siis todellakaan persuista😳
Voihan myös Perussuomalaisiin kuuluva tai heitä kannattava tykätä Euroviisuista, vaikka nykyään ne on aika paljon sateenkaarijuhlaa ja sateenkaari-ihmiset ja Perussuomalaiset eivät oikein mielestäni sovi yhteen.
Itse tykkään Kaij-yhtyeen kappaleesta. Varsinkin kertosäe on hyvin tarttuva. Yhtenä iltana, kun menin saunaan ja lämpö oli päässyt jo sataan asteeseen (liian kuumaa mun makuun, korvanlehtiin ottaa noin kuuma, 70 on mulle optimaalisin lämpö), niin tuli tämä "Bara bada bastu" mieleen.
- Anonyymi
Eikös meppitynkkynen ainakin ole sateenkaariväkeä? Ainakin tumma miesrakkaus hänellä on.
- Anonyymi
Huorahomoja ne kaikki Fanit ovat.
Eikös tuosta ollut juttua, että ainakin haitarisoolo on varastettu toisesta kappaleesta. Aika noloa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie542486Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492305Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722213Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22202Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut502055Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372027HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981755Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1071703Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt211581Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241524