En ole miehelleni mitään

Anonyymi-ap

Muuta kuin kulujen puolittaja, kaupassakäyjä, pyykkääjä, ruuanlaittaja. Olemme 30v lapseton pariskunta, 13v parisuhdetta takana. Näiden hänen tarpeiden täyttämiseen olen pyytänyt vastapalveluksi läheisyyttä, mutta sitä meillä ei ole ollut vuosikausiin. Seksiäkin nykyään ehkä 5 kertaa vuodessa, eikä se riitä minulle. Mies on se haluton osapuoli. Tuossa vastikään oli 10kk ilman seksiä ja minä nainen parhaassa iässä vielä.

Läheisyysyrityksiin kavahtaa ja yrittää paeta tilanteesta, en kelpaa hänelle. Varmaan pettääkin, mistä minä tiedän. Ei osoita minkäänlaista kiintymystä tai rakkautta, ei sano, ei puhu, ei varsinkaan pussaa.

Viimevuoden elokuussa yritin erota, koska tämä ei riitä, mutta hän lupasi muuttua ja hetken meni paremmin. No onko mikään muuttunut, ei. En pääse irti, itken vaan päivittäin yksinäisyyttäni parisuhteessa.

T. Nainen vailla huomiota ja läheisyyttä

18

235

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinun päätöksesi haluatko elää noin loppuelämäsi.

      • Anonyymi

        Olet kova neuvoskemaan näitä palstasedän surkeasti esittämiä naishahmoja, tuleeko siitä touhukas olo?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet kova neuvoskemaan näitä palstasedän surkeasti esittämiä naishahmoja, tuleeko siitä touhukas olo?

        No voi että.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No voi että.

        Aika passiivisaggressiivista, setämies ym


    • Anonyymi

      Jotai tuttua omassa tilanteessa mut oon maksunainenkin vielä vaikka mieskin käy töissä.

    • Anonyymi

      Et pääse irti. Ihan kuin pelkäisit mitä miehesi voisi tehdä sinulle jos päätät lähteä hänen luotaan. Ja taas hän lupaa muuttua ja mikään ei muutu. Hän pitää sinua otteessaan lupaamalla muuttua . Ja sinä haluat uskoa siihen muutokseen.

    • Anonyymi

      Hän sanoo sulle kauniita asioita joita haluat kuulla mutta ne on vaan sanoja, sanahelinää. Teot puhuu enemmän.

      • Anonyymi

        Hän ei sano, eikä tee. Me ei keskustella.


    • Anonyymi

      Asumusero alkajaisiksi, kyllä puolen vuoden harkinta-ajalla selkenee mitä tahdotaan. Lapsia ei ole joten helppoa vielä tässä vaiheessa

    • Anonyymi

      Eläköön tasa-arvo! Eläköön! Eläköön! Eläköön!

      • Parisuhteessa tasa-arvon vaatimus tai sen noudattamisyritykset myrkyttää suhteen, tekee suhteesta materialistisen, pilaa erotikan ja romantiikan, poistaa ne täysin kuvioista. Nainen kyräilee jatkuva miestään - milloinka se taas kerran tyrii tasa-arvon noudattamisessa. Mies elää koko ajan korvat luimussa uskaltamatta tehdä yhtään mitään - koska kaikki mitä mies tekee intiimillä elämänalueella, on tasa-arvon vastaista naisen mielestä.


    • Anonyymi

      Miehen päässä on jotain vinksahtanut. Hän yksinkertaisesti ei tajua mitä paisuhteessa asuminen edellyttää. Hän olisi aivan yhtä tyytyväinen jos maksaisi pari kertaa viikossa vierailevan taloudenhoitajan, tuo ihminen ei odottaisi mitään henkilökohtaista työnsä vastineeksi. Vain palkan euroissa niiltä tunneilta jonka ovat allekirjoittaneet taloudenhoitajan järjestäneen firman kansa.

      Joten, olisiko sinun nyt hyvä aika poistua kuvioista ja alkaa elämään sellaista elämää joka vastaa odotuksiasi. Vain sinä itse päätät sen. Kukaan toinen ei tee tuota päätöstä puolestasi.

    • Anonyymi

      Näinkin voi mennä

      • Anonyymi

        Se on ilmeisesti naisia esittävän äidin hoivaa pienenä vaille jääneen äijän suurin fantasia


    • Anonyymi

      Outoa elämää

      • Anonyymi

        Sinun elämäsi on todella sitä, kun käyt nillittämässä näihin palstaäijän teksteihin ja silloin kun se hapattaa konservatiivisia arvoja löydätte oletettavasti konsensuksen hyvinkin nopeasti esim naisten- ja miesten töistä🥱


    • Anonyymi

      Lähe menee, mitäs siinä kärsit. Maailma on auki.

    • Hei,

      Hyvä, että kirjoitit tänne. Usein keskustelu helpottaa ja tuo uusia näkökulmia. Jos haluat keskustella tilanteestasi ulkopuolisen auttavan tahon kanssa, niin laitan tähän tiedoksi infoa niistä.

      - Tukinet.net - Tukipisteesi netissä https://tukinet.net/

      Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilö löytyy esimerkiksi MIELI Tukisuhteesta. https://tukinet.net/teemat/mieli-tukisuhde/tukisuhteet/

      Lisäksi ma ja to klo 15–21 sekä ti ja ke klo 15–19 on aikuisten kahdenkeskinen MIELI Kriisichat, jossa voi jutella päivystäjän kanssa mistä tahansa mielessä olevasta huolesta tai hankalasta elämäntilanteesta.

      Tukinetissä on lisäksi monenlaisia ryhmächattejä ja keskusteluryhmiä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Esimerkkeinä Parisuhde, koti ja perhe ryhmä: https://tukinet.net/teemat/parisuhde-koti-ja-perhe-1801261251/forum/ sekä Apua, mikä ihmissuhde! ryhmä https://tukinet.net/teemat/apua-mika-ihmissuhde/forum/

      Tukinetin kaikki palvelut saa käyttöönsä rekisteröitymällä palveluun anonyymisti. Osaa palveluista voi käyttää ilmankin rekisteröitymistä.

      Keskusteluapua kriisissä on mahdollista saada matalalla kynnyksellä myös:

      - MIELI Kriisipuhelin

      MIELI Kriisipuhelin päivystää 24/7 numerossa 09 2525 0111.


      Ystävällisin terveisin
      MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      67
      2535
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      188
      2222
    3. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      2152
    4. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      48
      2127
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      33
      1875
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      194
      1597
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      221
      1536
    8. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      17
      1451
    9. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1285
    10. Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä

      Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva
      Lieksa
      207
      1100
    Aihe