Tekisitkö miten herkästi

Rikosilmoituksen jos päiväkoti-ikäinen lapsi kertoisi hoitajan kosketelleen häntä ja ettei se tuntunut kivalta?
5301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Palstasedällä taas nämä astetta häiriintyneemmät fantasiat. Kuuluu muuten pedofilian tautikuvaan nämä tämän tyylisillä asioilla ns leikittely

Äänestä
  • Kyllä. Kalastelee muilta vastauksia ja kiihdyttää itseään siinä samalla

    Äänestä

Kyllä lapsen sanat pitää tosissaan ottaa. Kysy poliisilta. Ja sitten viet asian päiväkotiin. Se pitää hoitajien tietää. Vakava asia

Äänestä

Jos lapsi ei saa sinulta apua niin keneltä?

Äänestä

Voi olla että jäis rikosilmotus tekemättä hoitaja vastais mulle ja mä poliisille/oikeuslaitokselle tarvittaessa eipä vahingossakaan enään samainen ihminen ainakaan kenenkään toisen lasta vahingoittais omani osaan suojella itsekin tarvittaessa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rikosilmoituksen jos päiväkoti-ikäinen lapsi kertoisi hoitajan kosketelleen häntä ja ettei se tuntunut kivalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu