Euroviisujen kakkosiksi jääneet kaverukset ovat yhdistäneet voimansa ja julkaisseet tänään yhteisen kappaleen. Onkohan ensimmäinen kerta kun suomalainen ja kroatialainen artisti julkaisevat yhteisbiisin?
Ja muistanko väärin mutta eikös Käärijä ja Baby Lasagne myös esiinny huomisen eurovisiisufinaalin väliaikanumerossa? Kivaa mainosta ja näkyvyyttä uudelle kappaleelle.
Käärijä x Baby Lasagna - Eurodab
6
253
Vastaukset
- Anonyymi
YLE uutiset kertoo asiasta näin: Käärijä esiintyy viisufinaalin väliaikanumerossa yhdessä Kroatiaa viime vuonna edustaneen Baby Lasagnan kanssa. Heitä yhdistää se, että molemmat sijoittuivat kisassa toiseksi.
Esityksessä artistit vetävät kaksintaistelun kuin videopelissä konsanaan kappaleillaan Cha cha cha ja Rim Tim Tagi Tim. Lopuksi he esittävät perjantaina julkaistun yhteiskappaleensa #eurodab.- Anonyymi
Joskus toiseksi jäänyt biisi muistetaan vuosien ja vuosikymmentenkin jälkeen paremmin kuin voittaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joskus toiseksi jäänyt biisi muistetaan vuosien ja vuosikymmentenkin jälkeen paremmin kuin voittaja.
Tämä on täysin totta. Esim. kuka enää muistaa Helsingin kisat voittanut serbialaista lesboa? Kun sen sijaan Ukrainan Verka Serdutskan tuntevat ja tietävät kaikki!
- Anonyymi
Käärijä kertoi lehdessä miten alkoholin käyttö riistäytyi, mutta ei ole tainnut saada vieläkään elintapojaan kohdalleen vatsasta päätellen. Kannattaisi ajatella terveyttään ja mainettaan ja jättää pippalot erikoiden kanssa sikseen.
- Anonyymi
Eurodab on kerännyt 3 päivässä pelkästään youtubessa yli 4 miljoonaa näyttökertaa mikä on aika erinomainen määrä kroatian ja suomen kieliselle kappaleelle.
Kesäbiisi 2025? - Anonyymi
Nyt videota katsottu youtubessa yli 8 miljoonaa kertaa. Esimerkiksi Israelin viisua katsottu vain vajaa kolme miljoonaa kertaa. Poliittisten veisujen kannattajat menettää kiinnostuksensa itse kappaleeseen heti eruviisujen jälkeen ja todelliset artistit jatkaa voittokulkuaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18211326
- 575392
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462627- 392313
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131811Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441745Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta381403Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371319Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61246Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut261219