Onko palveluammatissa sopivaa ajautua suhteeseen asiakkaan kanssa?

Anonyymi-ap

Olen 43 v. nainen ja työskennellyt parturi-kampaajana yli 20 vuotta. Minulla on ollut pitkään oma parturi-kampaamo, eli olen yrittäjä.
Aikoinaan minulla alkoi käydä asiakkaana hurmaava mies, jonka kanssa aloimme sitten flirttailla siinä hiustenleikkuun ohessa. Ajan mittaan, hänen käytyään minulla asiakkaana muutaman kerran, ajauduimme suhteeseen. Huomasin olevani todella ihastunut häneen, kuten hänkin ilmeisesti minuun. Olin silloin juuri eronnut avioliitostani, joten kaipasin lohtua ja läheisyyttä. Uusi ihastus tarjosi minulle ylellisiä ravintola-illallisia, lahjoja, kukkia, intohimoa ja jännitystä.
Kohta kävi ilmi, että tämä uusi ihastukseni olikin yhä naimisissa omalla tahollaan. Hän oli salannut sen minulta aluksi, mutta aloin epäillä kun hän halusi tavata aina jossain muualla kuin hänen kotonaan. Suhteen alussa harrastimme joskus seksiä jopa minun työpaikallani, sulkemisajan jälkeen.
Lopetin tämän romanssin saatuani tietää hänen olevan naimisissa, mutta myöhemmin aloimme pitää yhteyttä jälleen. Hän alkoi myös käydä uudelleen asiakkaana parturi-kampaamossani, enkä halunnut kieltää sitä, koska eihän minulla tavallisia maksavia asiakkaita vastaan mitään ole.
Tämä herra sanoo tykkäävänsä minusta suuresti, ja oman avioliittonsa olevan "kylmentynyt". Epäilyttää kuitenkin, että hän pitää minua vain jotenkin "helppona" tai kevytkenkäisenä naisena. Sellaiseen asenteeseen olen törmännyt joskus ennenkin.

9

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oisko kiinostusta 20 v miehestä?

    • Anonyymi

      Sellaisiahan nuo casanovat taitaa olla kysyitkö kuinka montaa miuta naista kävi polkemassa samaan aikaan kun ei vaimo kotona enään ollu antanu vuosiin

    • Anonyymi

      No jos kallo on mieleen

    • Anonyymi

      Mikä sitä estää... miksei olisi sopivaa? Jos nyt et kuitenkaan ota maksua luonnossa. Suhde erikseen. Eihän tuo mikään luottamussuhde ole? Kaikki tietää ettei teihin voi luottaa vaikka vaikutatte siltä.

    • Anonyymi

      Sinuna jatkaisin eteenpäin ja unohtaisin hänet..

    • Anonyymi

      Tiedät jo itsekin että mikä teidän suhteessanne on vikana. Kuuntele sydäntäsi jos haluat suojella itseäsi sydän suruilta.

      • Anonyymi

        Ja tuo ns. Täydellisen miehen toiminta; illalliset ym. valitettavasti puhuvat omaa kieltään.


    • Anonyymi

      Aloittaja on liian avoin yksityiskohdista, kuten iästään, joten tämä on jonkun mustasukkaisen kateellisen ihmisen feikki aloitus!! Halutaan siis mustamaalata jotain parturia tällä aloituksella. HALOO!

    • Anonyymi

      Onko sellainen jotenkin kiellettyä jos tuntee samoin eikä ole muita ihmisiä esteinä.
      Kyllä niinkin voi tehdä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3434
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2054
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1779
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1547
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1518
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      10
      1420
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1237
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1165
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1122
    Aihe