Pakkohan se on myöntää. Vaihtovaatteet ja pyyhe oli jo valmiina kassissa yöuintia varten jos Erika voittaisi. No ensi vuonna uusi yritys.
Erikan sijoitus oli pettymys.
5
125
Vastaukset
- Anonyymi
Yhden kerran kuulin hänen kappaleensa vahingossa radiosta ja ajattelin, että toivottavasti tätä melodiatonta ja svengitöntä mölinää ei koskaan tarvitse kuulla toiste.
- Anonyymi
Kappale sisällöltään surkea. Seksillä porskuttelu ja nautinnon ilosanoman julistaminen eivät vaan riitä. Pitää olla enemmän lauluääntä ja vähän vähemmän egoistisempaa sisältöä.
Ero on huomattava, kun vertaa laatua, huom. laatua esim. viisut voittaneen ja kakkoseksi tulleeseen.- Anonyymi
Just näin. Erikan ura perustuu nyt tähän sensuelliin erotic&prno-tyyliin. Kappaleet sanoituksineen, keikkavaatteet, "koreografiat" ym. tukee teemaa. Ennen kuin on lähde hinkattu loppuun. Siitä vaan tällä teemalla laulamaan suomeksi jossain Saksassa tai Italiassa. Ans kattoo, miten Euroopan-valloituksen käy.
Meillä eilinen viisuraati veikkasi Suomelle sijoja 8:n ja 12:n välillä. Ich komme on biisinä sekava, etenkin lopussa, kliimaksi on kaukana.
- Anonyymi
Eikun erotiikka mesuuille sinne sopiva!
- Anonyymi
Maltan esitys oli monessa suhteessa samaa genreä (aihe, tyyli, esittäjä), mutta parempi kipale, parempi ääni ja parempi esitys. Raatiääniä sai suunnilleen yhtä paljon kuin Erika, mutta yleisön äänissä jäi jostain syystä jälkeen.
Ilman Maltaa Suomi olisi saattanut pärjätä paremmin. Samaten kuin ilman Viron kahvibiisiä Australian pirtelö olisi saattanut pärjätä paremmin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1471111- 511102
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601065Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo73853Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu44817Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55798Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54745Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54740KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71701- 32672