Miksi länsimaissa erotaan keski-iässä niin kiivaasti

Anonyymi-ap

Lännessä lähes puolet parisuhteista päättyy eroon kun nainen on 40-49 vuoden ikäinen, eli niillä main kun vaihdevuosivaivat alkavat (keskimäärin 45v iässä), silloin naisen seksuaalisuus on käytännössä päättynyt, ja miehen tarpeet ja halut alkavat inhottaa naista.

Parhaiten pitkät parisuhteet toimivat kun nainen on noin 30 vuotta miestä nuorempi. Kun 43 vuoden ikäinen mies nai 13 vuoden ikäisen naisen, niin nainen saa nauttia elämänsä koko seksuaalisen vaiheen täysin rinnoin, sillä mies on jo 73v tietämillä kun naisen vaihdevuosivaivat alkavat, joten hän saattaa sietää suhteen muuttumisen seksittömäksi.

3

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sivusta, pitkän suhteen salaisuus on nöyryys, epäitsekkyys ja kyky kohdata myös ne huonot hetket ymmärtäen toista, ei syyllistäen ja pahaa mieltä tuottaen toiselle. Saman henkisyys (lojaliteetti) on hyvä perusta yhdessä ololle.

      Optimisti ja myönteinen suhtautuminen tulevaan ja ylipäätään positiivinen mieli ovat avaimet hyvään elämään ja löytämällä oikeanlaisen kumppanin, joka on luottamuksen arvoinen helpottaa yhdessä oloa.

    • Anonyymi

      Muuttunu seksittömäksi jo kakskyt kolme vuotta aiemmin miehen potenssi vaivojen takia ja naisenko pitäs se sietää si vai eiköhän ne useimmiten eroon pääty siksi että mies ei ole osannu itsestään antaa muuta kuin seksiä sekään kun ei pidä liittoa kasassa tai edes parisuhdetta

    • Anonyymi

      Viimeisessä lauseessa tuli kaik tarpeellinen. Pötkö ja rinkeli eivät osaa selittää tunteita ja elämän ongelmia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      9010
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6267
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1350
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1301
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      969
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      867
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      778
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      693
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      686
    Aihe