Tänään on helatorstai

pyhäpäivä ja on aikaa hengähtää. Nämä päivät on monelle riskitekijä, sillä marionetit saattaa alkaa ajatella itse
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muiden vedätys on ilmeisesti hyvin addiktoivaa niin maalla kuin merellä

Äänestä

Mikähän siinä muuten on, että eritoten miehiltä tuntuu onnistuvan itsenäinen ajattelu huonoiten? Tai olevan tarvetta ottaa osaa ja eläytyä myös hyvin etäältä nätisti sanoen? Tai olla kova tahtotila uskoa hevon Vatun humppaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

pyhäpäivä ja on aikaa hengähtää. Nämä päivät on monelle riskitekijä, sillä marionetit saattaa alkaa ajatella itse

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu