Mistä voisi ostaa flanelipaidan?Kun en ole missään törmännyt.
Mistä flanelipaita?
etsiä
6860
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kirpparilta.
Missä päin Suomea vaikutat?
Vantaallahan minä.Ja mielellään tahtoisin ostaa kaupasta ihan käyttämättömän :)
No tuolla Tarjoustalossa on ainakin useitakin eri malleja.
Itse ostin Turun tienvarresta, Saukkolasta vähän Helsinkiin päin 3 kympillä. Tulee käyttöön kun metsäkausi alkaa.
Ihme ettet missään ole flanellipaitaan törmännyt, kyse on kuitenkin aika tavallisesta vaatekappaleesta. Okei, ei ehkä ole mikään muodin iskevin kärki, mutta mukava kotioloissa tai töissä.
Kokeilepa esim. dressmania, ja kyl kaikista tavarataloistakin pitäisi löytää. Ei H&M:lta tai muotiliikkeistä kannata etsiä. Voi tosin olla, että näin kesäkuumalla ei flanellia ole valikoimassa, se kun on hiukan lämpimämpi vaate..
Suosittelen lämpimästi Barbourin flanellipaitoja, niitä saa Suomesta ainakin Kapteenskasta, joita on ainakin Unioninkadulla ja Kämp Galleriassa.