Nyt puhutaan päivittäin kuinka jäätiköt sulaavat ja aiheuttavat tulvia ym.
En ole tiedemies, mutta ihmettelen suuresti mikä ilmiö sulatti pois jääkauden 10 tuhatta vuotta sitten?
Oliko ilmastonmuutoksen syy siiloin sama kuin tämän ajan jäätiköiden tuho.
Sitten oli se toinen josta raamatussakin kerrotaan; se oli vedenpaisumus.
Kertokaa viisaat oliko 10 tuhatta vuotta sitten kasvihuoneilmiötä, kun puolet maapallosta oli jään alla.
Kasvihuoneilmiö!
Anonyymi-ap
1
172
Vastaukset
- Anonyymi
Silloin lada savutti kamalasti ja ladakuski maksoi siitä veroa hirveesti vaan verolla tai muulla ei ollut mitään merkitystä tapahtumiin. Siksi virhe vero tulee lopettaa. Keksikää säästöjä. Ei veroja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372310
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361266- 631191
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575