Kyllä se on ero

Anonyymi-ap

Näin tulee käymään leiponut tätä pullaa jo vuoden ajan mielessä... suhde on aivan pystyyn kuollut. Pelkkä osoitteen jakamis suhde..
Ei helevetti jaksa enään.. Liima on kuivunut suhteen välistä pois... Ahistaa vaan kun toinen on persaukinen, miten se mihinkään muuttaa pois jos ei yön vanhaa 10e ole lompsassa.. mutta eteenpäin on mentävä...

7

352

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä se raha muuttaa miten suhtaudut parisuhteeseen tai ihmiseen kanssasi miten raha hänestä tekee IHMISENÄ mitenkään paremman mahdollistaa toki kalliimman kulissin ylläpidon

      • Anonyymi

        Etkö ymmärtänyt lukemaasi? Aloittaja oletettavasti nainen. Ei ole varaa ylläpitää enää tuota loiseläjää (äijää) siinä. Säälistä on katsellut, vaikka suhde on pystyyn kuollut. Vuoden suunnitellut eroa.

        Vastaan aloittajalle, sinä et ole vastuussa toisen ihmisen majoituksesta ja ylläpidosta. Ja kun teidän suhdekin on jo ohi, niin pihalle vaan. Et ole mikään sossu. Elätät itsesi.


    • Anonyymi

      :( hylkääminen on melko kurja juttu, mutta jos noin jo valmiiksi ajattelee toisesta niin ei kai se voi huonommaksi enää muuttua.
      Parastahan se olisi, että voisi kauniisti lähteä eri suuntiin hyvällä toista muistaen.

      • Anonyymi

        Parastahan se olisi, mutta joillekin joutuu soittamaan poliisit.


    • Anonyymi

      Ohohohohohohohooo

    • Anonyymi

      No voi että.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      271
      3376
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1683
    3. 68
      1239
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1077
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      57
      1033
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      986
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      961
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      871
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      817
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      782
    Aihe