Mikä tää mikrofoni?

Siis mikrofoni kuva ja onnittelut, aina kun kirjotan viestin tänne?

11

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on palstan kuihtumisen ehkäisyksi varten luotu juttu, näin minä sen näen. On hassua ajatella että ne aplodeeraamiset olisivatkin puhdasta sarkasmia ;D.

    • Anonyymi

      Näin voi katos sensuroida vähän sanoja laulauissa:

      I want my wings, And that's the thing
      =I won my wings, an that's cocaine

    • Anonyymi

      ..hmm ootapas, mikä oikein legendaarsinkin sanojen sensurointi: Acceptilla:

      Son of a bitch
      = Wanna be rich

      :D:D:

    • Jaa-a, en ole huomannut moista. Silloin, kun peukuttaa viestejä, niin tulee jotain kannustuskommentteja, mutta mikkiä en ole huomannut. Nuo on varmaan taas jotain uusia hienoja ominaisuuksia. 🤔

      • Joo, yleensä tulee aplodeja tai muuta juhlahumua. Ihan kun ois ollu suurikin saavutus kirjoittaa viesti tänne.


      • JeroP kirjoitti:

        Joo, yleensä tulee aplodeja tai muuta juhlahumua. Ihan kun ois ollu suurikin saavutus kirjoittaa viesti tänne.

        Joo mikki tuli taas. Olikohan tässä jokin seuranta. "sinäkin pääsit ääneen" tällä kertaa ei kovin kannustava. Vähän pettymykseltä kuulostaa? Joo oon vähän laiskasti kirjotellutkin, kun ollu niin hyviä ilmoja.


    • Jokainen kommentti rikastuttaa keskustelua.

      • Kiitos, jatkan samaan malliin.


      • scrg kirjoitti:

        Kiitos, jatkan samaan malliin.

        Minäkin olen mukana. Kuin peräpukama.


    • Anonyymi

      Sen on tarkoitus antaa mielikuvaa siitä että olet muka keskustelemassa jonkun kanssa vaikka lähes kaikki keskustelut täällä ovat käytännössä monologeja :)

      • Joo se on tuttua näin viiskymppiselle miehelle. Itteksenihän mä tuolla tosielämässäkin puhun. Vielä kymmenen vuotta sitten naureskelin kun viiskymppiset puhu itekseen, kun nuoret jo tuolloin räpläs vaan kännykkää. No nyt mä oon samassa tilanteessa ite. Mutta hauska tilannehan tää on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      264
      4626
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe