Hei!! Jos saisitte lapsenne hoitoon kokonaiseksi vuorokaudeksi ja näin aikaa parisuhteelleenne, mitä haluaisitte tehdä? Kuvitellaan vaikka että saisitte käyttöönne ihan sievoisen summan rahaa ja saisitte hyödyntää ne parhaalla katsomallanne tavalla. Nimim. elämässä pitää olla unelmia.
Pikku kysely
unelmia
142277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
kylpylään rentoutumaan kaikkine hoitoineen ja romanttisine illallisineen:)
kylpylässä ollaan oltu miehen kanssa päivällä kun saatiin häälahjaksi lahjakortti ja sieltä tullessa vaan katottiin romanttinen elokuva ja syötiin herkkuja sylikkäin sohvalla,ja sitten rakastelun jälkeen nukkumaan ja nautittiin kiireettömästä aamusta yhdessä.
muuten jos on vapaata tehdään mitä kulloinkin huvittaa eli ei kauheasti suunnitella koskayleensä silloin pakkaa tulla paineita.jos ei lähdetä alkeelliselle mökille korpeen niin bilettämään ystävien kanssa tai sitten vaan tehdään kotona hyvää ruokaa katotaan elokuva ja nautitaan toisistamme.
ja tekisin ihan mitä mieleen juolahtaa, samaan aikaa kun joku muu välillä puunaisi nurkkia. Ehkä elokuviin ja syömään hyvin! Tosin mieheni kyllä varmaan käyttäisi tuon ajan esimerkiksi autoa vahaillen ja puunaten, että ehkä ei kovin parisuhdetta rakentavaa olisi!
Ekaksi saunottaisiin miehen kanssa ja mentäis sänkyyn nauttimaan omasta rauhasta kerrankin ja sitten lähdettäis jatkamaan iltaa karaokea laulaen,ehkä illallisella ja mahdollisesti tuttuja nähden. Otettaisiin olkkua ja viihdyttäis ulkona aamutunneille asti...ja jos mahdollista niin nukuttais seuraavana aamuna tosi pitkää.
Että sellaisia pikkuhaaveita meillä.
;))
Vainko yksi vuorokausi? Ei siinä kovin suuria unelmia ehdi toteuttaa, mutta ihan toimettomaksi ei jäätäisi:
Jos se päivä olisi vaikka tällä lailla keskellä kesää, aurinkoisena päivänä, niin loikoiltais ensin puolitoista tuntia auringossa. Sitten suihkuttelujen jälkeen rentouduttais ja rupateltais niitä näitä, ilman ajatuksenkatkovia lapsia... Käytäis syömässä jossain hyvää ruokaa, ja katsottais joku elokuva joko leffateatterissa tai sitten ihan kotona. "Kotiteatterin" hyvä puoli on se, että voi napostella ja juoda ihan mitä tahansa, eikä tarvitse pitää liikoja ahdistavia vaatteita päällä... Niin rentouttavan päivän jälkeen voi kevyin mielin mennä aikaisemmin pehkuihin, nukutti tai ei... ;)
ja sitä toista, eikö teiän lapset anna teidän sekstailla rauhassa? tai syödä rauhasa? Roikkuuko ne kiinni teissä koko ajan? Tota voi tehdä vaikka keskellä päivää ja hakee lapset sitten myöhemmin tarhasta... sitä voi tehä plussaa kellokorttiin ja käyttää sen sitten näin itsekkäästi. Huoh!
Mikä sinut sai ajattelemaan, ettei "lasten aikaan" voisi seksiä harrastaa?? Totta ihmeessä voi, eihän tämä nyt mitenkään siihen liittynyt!
Mutta kun päivät ollaan yleisesti ottaen töissä, tai sitten käydään loma-aikaan lasten kanssa huvittelemassa ja noin. Kysymys nyt vain oli asetettu tuolla lailla, että mitä tekisitte jos saisitte YHDEN VUOROKAUDEN olla "rauhassa". Yhden vuorokauden käyttää kaikkein mieluiten rauhoittumiseen ja lepäilyyn ja rentoutumiseen - niin me ainakin. JOS kysymyksessä olisi ollut kokonainen VIIKONLOPPU niin että lapset on poissa ja rahaa käytössä mukavasti, niin silloin me ainakin lähdettäisiin vaikka Lontooseen ostoksille ja "oleskelemaan" ELI syömään, elokuviin JA lopulta hotelliin tottakai tekemään sitä mikä on jo kotona hyväksi havaittu. Ei meiltä mitään sen erikoisempaa puutu! Meistä kun ne seksi ja syöminenkään eivät kuulu vain kotiin, niinkuin sinusta ilmeisesti?
Shoppailisin, masturboisin jossain mahtavassa paikassa (vaikka jonkin hotellin sviitissa king size sängyssä kynttilän valossa), vetäisin illalla kännit kavereiden kanssa ravintolassa ja lähtisin sitten jatkoille sinne hotellihuoneeseen kavereiden kanssa. Sitten aamulla arkeen krapulassa.
Ohops, siis noin jos saisin olla yksin!!
Miehen kanssa jos saisimme vapaata, tekisimme saman mutta vähemmällä shoppaamisella ja ehkä lisäksi söisimme hitaaaaasti siellä sviitissä monen ruokalajin menun hiljaisuudessa ja kynttilän loisteessa. Baarivalinta olisi sitten myöhemmin illalla toinen, jos mies olisi mukana.
ehdottomast vesille, kalastaa, ottaa aurinkoo veneen katol, pari öölii ja joku hyvä lehti! illal johkii terassil tsiikaa hyvännäkössii uroita ;)
mitenhän parisuhde paranis jos mamma kattelis terassilla vaan hyvännäkösiä uroita? Ei taitais iskä oikein tykätä semmosesta parisuhteen vaalimisesta :D
molskis ja loiskis milla m!
juups parisuhteelle aikaa... mie taisin miettii vaa omast näkökulmast sinkkuna, ohimennen eksyin tänne parisuhde palstalle (ehkä sellasen toivossa jossaiin vaihees... :)) ja epähuomiossa unelmoin itteni vesille! ajatuksenjuoksu on tääs tätä... noh pätkii välil. nytkii täs tytsii syöttelen ja näpyttelen tietsikkaa. ;)
Masturboisitteko yhdessä King Size -pedillä?
selkän ja ajettais jonnekin lammen rannalle telttailemaan öksi :)