Rajut ovat uuden puheenjohtaja Heikki Nivalan otteet. Heti ensitöikseen otti niskasta ja perseestä kiinni Juhana Kelloniemeä. Ulosheitto tyylipisteitä 100 - 0. Vihanpito siis alkoi heti Heikin hallituksessa. Kyseessä kaikkien vihaama Kemijärven Kehitys Oy ja sen hyvin heikko hallinto. Vatasen yhtiön asiat on vuosia hoidettu miten sattuu. Kehitys on estänyt Vatasen tehtaan tulon. Nyt Hessu näyttää Vataselle mistä se kana pissii. Ekana murjotaan perussuomalaisten porukka. Hessu on kova jäbä. Samat otteet jatkuu vuodesta toiseen.
Heikki heitti Juhanan pihalle
Anonyymi-ap
461242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Kait sille jokin syy oli että pihalle joutui???
Kannattaako pihallepotkitun miettiä myös omaa asennettaan miksi hän on usein riidan toinen osapuoli.
Juhana Kelloniemi on muutes Kemijärven kaupunginhallituksen varapuheenjohtaja... kova on uuden vallan peli.. YKY liittoutua keskustan kanssa ...
Kemijärvi lähti myös Korruption tielle. Sirkus jakoi ilmaiset liput uusille poliitikoille. Mikään siis ei muutu vaikka itte tirehtööri Virkkula uhosi talvella. Ilmeisesti porukka majoittui tietyissä paikoissa. Sopivasti
Onko tämä uuden kaupunginjohtajan ja Iivarin hommia. Iivarista voi kyllä uskoa. Olivathan vaalitilaisuudetkin muka Metsäsaamelaisten ja Kalastustilaisuuksia. Tai Veden päivä ja Kemppateatteri.
Korruptio toimii Kemijärvellä aina. Ja voi hyvin. Kiitos Juhana kun paljastit.
YKY. Yritetään Korruptiota Yhdessä.
Sirkus jatkuu. Tarkastamaton pöytäkirja on heitetty nettiin. Huh huh ja heh heh. On teillä kaupunki
Lopettappa tuo höpöttäminen Kelloniemi. Kaikki tietää, että sinä tulet vielä sen allekirjoittamaan ilman, että pöytäkirjasta muutetaan tavuakaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjen vastaista viestiä.
Peli on rajua Kemijärvellä, joku poistatti jo täältä keskustelua. Nyt on alkanut uusi valta Kemijärvellä!
Iivarin ja Virkkulan YKY:n ja Suomen Keskustan valta.
Ootteko ihan oikeasti uskonut Virkkulan ja Iivarin puheisiin. Poliittisia pellejä.
Molemmat ovat suuria kuplia. Täyttä tuubaa.
Keneen puheisiin sitten pitäisi uskoa? Kenen te luulette sitten puhuvan totta, kaikilla on syynsä jota kohti mennään.
Ei ainakaan noiden YKY:n Iivarin ja Virkkulan potaskaa. Mikä yrittäjä Virkkula muka oikeasti on. Osti kunnioitetun Lassen upean kohteen. Lasse oli kokki ja kulinaristi. Mitä tekee nyt Virkkula. Aamupalat ja lounas TB Kemijärven hommia.
Aivan samanlaiseen potaskaan näyttää uskovan muutkin. Tuntuu että on aivan sama minkäkainen pumppuvoimala tulee, kunhan se vaan tulee.
Pumppuvoimala on hyvä idea kun se rakennettaisi järveä suojelevilla ehdoilla, eikä niin että halvalla rakennetaan, ja ajatellaan vain tuottoa.
Oppia ikä kaikki 🔥
https://intokustannus.fi/kirja/keskustan-valtakunta-kertomus-rahasta-vallasta-ja-korruptiosta/
Tuo halveksittava kirja ja roskakirjan linkittäjä (persu) yököttää. Kavahtakaa tuota kirjaa. Mieleltään katkera sitä vain jakaa. Joka on myrkyttänyt mielensä vihalla voi tuollaista linkkiä jakaa. Älkää lukeko sitä kirjaa! Sylkekää, kun kuulette sen kirjan nimen!
En ole Kepun kannatta, mutta kaikella on rajansa. Tuota samaa linkkiä on vuosija tarjoiltu, tuskimpa sitä kukaan enään viitsii avatakkaan.
Täällä on muutama postaaja jolla on sama asia jäänyt kiertämään korvien välissä, se on paha merkki. Kannattaisi itse yrittää tehdä asialle jotakin.
Erinomainen kirja. Suosittelen. Nimettömänä kirjoitettu Sonera -kirja on myös lukemisen arvoinen. Kertoo Soneran kulta-ajoista kun yhtiön arvo hipoi pilviä. Harmi vaan että ei löydy painettuna.
Kepu on paha kultti.
Ketään ei syyttä potkita ulos kokouksista, olisiko peilillä jotain kerrottavaa?
Kepu on mielivaltainen kultti.
YKYllä Virkkulalla ja Iivarilla ei ole mitään osuutta tähän NivalaKelloniemi saagaan. Turha heitä on yrittää sekoittaa jokapaikkaan. Paitsi jos kyrsii sitoutumattomien pärjääminen vaaleissa.
Valtuusto vaihtoon, pelkkää riitelyä on!
On nimenomaan tuolla porukalla. Olisivat puolustaneet Juhanaa. Mutta eiväthän koska deal kepun kanssa.
Samaa mietä, mukavan olisi jos olisi vain yksi puolue se jota itse edustaa.
Miksi PS valtuutetut hyväksyi yksimielisesti kaupunginhallituksen puheenjohtajan valinnan? Sitä on itketty ja surtu! PS PETTÄÄ AINA!
Persut kusi omiin muroihin.
Hyvä on alku valtuustokaudella. Tilapäinen valiokunta töihin ja Kelloniemi kyvyttömänä rivihommiin.
Kun katsoo valtuuston kokouksia youtubeen nauhoitettuja, selviää tyhmemmällekin kuka siellä riitelee ja haukkuu virkamiehiä!
Viulisti on tuon porukan SUURIN PELLE!!!
Itse olet. Totuus on tuotava esiin! Kepu on 💩💩
Mistä on peräisin tämä tieto? Onko molemmat osapuolet tiedon vahvistaneet?
Raidin sanoin: niinpä
Joko ne esityslistat ja pöytäkirjat ovat kaupunkin nettisivulla ? Aamulla ei ainakaan näkyny vielä. Toukokuun listoja viimeksi.
Ota silmä käteen ja kato. On olleet jo eilen aamulla.
Joko sille patokankaan biotehtaan putkelle ja laskulle on löytynyt tilaaja ja maksaja?
Tyhjiin tarkastuksiin ja valituksiin paloi useamman "putkilaskun" hinta!
Kaikki tämä vain eräiden vaalikiimasta johtuen!!!
Tippuivatpa melkein kaikki jo pois.....
Juhanalla ja totuudella ei ole mitään tekemistä keskenään.
Juhana laukoo mitä sylki suuhun tuo. Esittää perusteettomia syytöksiä ihmisistä ja ankeuttaa normaali ihmisten elämän. Äänimäärän merkittävä väheneminen vaaleissa kertoi jo sen, että ihmiset alkavat näkemään hänen touhujensa läpi, eivätkä pidä näkemästään saati kuulemastaan.
Älä valehtele!
Tässähän on Kelloniemillä menossa ylisukupolvinen viha Nivalaa kohtaan. Jos Enska vainaa puhui maaninkavaaran sutkeista tarkoittaen Nivalaa. Oisko jotain metsäkahnauksia taustalla
Löytyi hintalappu Juhanan allekirjoitukselle. 552 € veronmaksajien piikkiin.
Mitä siittiöt sanoivat toisilleen?
– “Nähdään peräsuolessa”
onko tämä se Kelloniemen toistuvasti esittämä salaliitto häntä kohtaan?
Heikki näytti pikku Juhanalle kaapin paikan, ja osoitti sen kuka käskee..
No, mistä Heikki niin vimmatusti suuttui? Sattuiko Juhana tökkäämään arkaan paikkaan. Pieni mies näyttää valtaansa kyseenalaisin keinoin. Oikea mies osaa vetää kokouksen niin, ettei isottelemaan tarvi ryhtyä.