Ei ne naiset tahdo huolia tavallisia miehiä, jotaka pukeutuu tavallisesti, ei puhele turhia, vaan asiaa, ei hiero hiuksia geeleihin, mutta jotka pitää "suhkot itestään huolta" eikä värjäile aivan hiuksiansa.
Ite käyn punttisalilla, mutten ole mikään seurapiirihai, enkä ns. puuterimies, vaan aivan tavallinen, tosin ulkonäkö ihan kohallaan ja muuten ihan fiksu. Mut jostain syystä naiset ei oikein huoli meikäläisiä. Pitäiskö olla hirvee seurapiirihai, hiukset aina suorassa, viimesen päälle hyvät kuteet, aina heittämässä huulta, hieno auto tai prätkä, alkoholia kittaamassa tai sätkä huulessa, sitäkö te naiset haluatte? Tuntuu vaan siltä.
Ite käyn punttisalilla, mutten ole mikään seurapiirihai, enkä ns. puuterimies, vaan aivan tavallinen, tosin ulkonäkö ihan kohallaan ja muuten ihan fiksu. Mut jostain syystä naiset ei oikein huoli meikäläisiä. Pitäiskö olla hirvee seurapiirihai, hiukset aina suorassa, viimesen päälle hyvät kuteet, aina heittämässä huulta, hieno auto tai prätkä, alkoholia kittaamassa tai sätkä huulessa, sitäkö te naiset haluatte? Tuntuu vaan siltä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Huomannut! Katos juippi, se on nykyaikaa. Lisää listaan että mahdollinen akateemisuus plussaa.
pitäisi siis olla akateeminen sätkänsä amis-tyylillä käärivä motoristi, jolla on tallissa dodge charger, ja välillä läpi paistavasta amistelusta huolimatta vaatteet niin viimosen päälle että nelosen tyyliviisikoltakin putoaa silmät päästä. viinaa tulisi juoda miehekkäästi, kuitenkaan ei ollenkaan.
kyllä ne vielä huolii, kun aika on sopiva.
Hetken huumassa pitää joku saada viereen, vaikkei muuta olekkaan kuin ulkonäkö. Vuosi kaks katellaan ja kasvetaan erilleen, kun huomataan todellisuus.
Muhun vetoo "renttu"lookin omaavat..tukka vähän ylipitkä ja sekaisin-sellanen huoleton olemus.ei kuuraa peilin edes-ei edes omista kampaa:)Ehkä pieni hoivausvietti päällä...
Mutta älä huoli kyllä sinullekin löytyy nainen!Olet nuori!Sun täytyy jotenkin vaan olla sopivasti persoonallinen nin varmasti tytöt kiinnostuu..Massa on tylsää ja etenkin ne antti tuiskumiehet ovat tylsiä ja itseänsä täynnä.Nyt marssit kauppaan ja ostat rennot vaatteet-ja otat rennosti!joohan-kun sinusta paistaa itsevarmuus ja tietynlainen välinpitämättömyys nin naiset lankee jalkoihin...Ei ne vaatteet miestä tee!:D
Ja tsemppiä sulle!yriti jotain vaan kommentoida ohimennen-voi olla että meni arviot päin puutakin...
Niin no älä ole tavallinen!niin yksinkertaista se on!Kerro lisää niin stailaan sinusta miehen!;)
Ja sellaset puuteripojat on aika kamalii..Etkö ole huomannut minkä laisten miesten kanssa monet huippumallitkin deittaa?esim.carmen electral on aika vastakohta mieheks..Pääasia oot sinä!
niillä on joka helvetisti rahaa tai kuuluisuutta, niin ei ihan ns. normimies.
että sinun täytyy olla henkisesti yhtä naivi kuin nainen niin eiköhän ala tippuu...Tämä tarkoittaa olemalla oikeassa ajassa oikeaan aikaan hieman kusipää, omistamalla Harley Davidsonin yms... Yleisesti olemalla akateeminen, varakas tai muuten vain korkea status, mutta käyttäytyen kuitenkin kuin mikäkin renttuamis.
tähän pieneen sievään nenuun, kun kokoajan ja joka kolmannessa topicissa palataan tuohon renttuasiaan.EI kaikki naiset rakastu renttuihin, ei kaikki kastele housujaan märiksi jos iso ruma renttu tulee vastaan. On naisia, jotka ihan oikeasti haluavat kunnollisen miehen, ja suorastaan voivat pahoin jos joku jätkän roikale osoittaa huomiota. On ihan oikeasti naisia, jotka tietävät jo miten renttujen kanssa käy, eivätkä halua moista kohtaloa kokea. Useilla on rentturakkaus takana, ja hyvin usea uskoo ja on ottanut opiksi kerrasta. Käsittäisikö tämän jo edes joku.
Tulipas taas todistettua tämäkin. Hiihii.....
"EI kaikki naiset rakastu renttuihin, ei kaikki kastele housujaan märiksi jos iso ruma renttu tulee vastaan."
"Useilla on rentturakkaus takana, ja hyvin usea uskoo ja on ottanut opiksi kerrasta."
Toteaisin tähän :
Paha saa aina palkkansa; Hyvä ei saa koskaan!
Käsitätkös itte tämän?
Tilanne on yksi-nolla loistavalla sanan säilän sivalluksella - ah, ja niin totta!
tuollainen järkyttävä ikäero, 22vuotta nimittäin. Minä huolisin ja suorastaan haluaisin miehen noilla kertomillasi ominaisuuksilla, ja kääntäen inhoan kaikkia niitä mitä sinä ja vastaajat esititte olennaisiksi "pakollisiksi" piirteiksi. En tiedä onko juju juuri tuossa iässä, näin ajanmyötä silmät on auenneet siihen mikä on tärkeää, mikä ei. En kylläkään ole koskaan pitänyt geeliä päähänsä lappovista,hiuksiaan blondaavista/värjäävistä miehistä, permanenttikiharoita ottavakin oli jo ihan tarpeeksi öksettava.
Voisin yhtä hyvin kysyä miksi miehet eivät halua tavallisia naisia. Minä en todellakaan ole kiinnostunut trendikkäistä ja laittautuneista iehistä, ei siinä mitään pahaa ole mutta e on niin kaukana omasta maailmastani että tuntuisi oudolta seurustella sellaisen miehen kanssa. Ja tuskin sellainen haluaisi minunkaan kanssani seurustella.
En nyt tiedä haluanko tavallisen miehen jos sillä tarkoitetaan keskimääräisyyttä kaikessa, haluan miehen jonka kanssa voi keskustella, ei tunteista ehkä mutta kaikenlaisesta. Jotkut mielenkiinnon kohteeni ovat ehkä hieman erilaisempia, olisi hyvä että mies on kiinnostunut niistä. Tavallisesta miehestä tulee mieleen omakotitaloisä joka korjaa autoa ja katsoo jääkiekkoa, ei sellainen kiinnosta minua.
Eivät kyllä rentutkaan, olen sen verran estoinen ja ujo että miehen pitää vaikuttaa todella luotettavalta ennen kuin uskallan tehdä mitään. Ja rentut harvemmin ovat sellaisia, tai saattavat olla mutta minusta renttuuteen kuuluu se epäluotettavuus.
Teinpähän eilen radalla ollessani pientä kartoitusta porukan suhteen.
Illan aikana ois ehtiny pokata pari kolme muijaa ihan vaan istumalla ja vinkkaamalla mut kun ei ollu fiilistä niin ei.
Kannattais viljellä niitä alotteita ja flirttailla avoimesti. Halpaa ,ehkä toimivaa... taatusti.
Naiset kyllä huolii miehen ku miehen, mut ei ne kissat kävele syliin ellei niitä siihen pyydä.
Sanokoon kuka mitä tahansa niin yleensä mieheltä odotetaan toimintaa aloitteessa.