Tunturiporo on ilmeisesti lopettanut?Poikkesimme ruokaileen kiinni oli?Entisen omistajan aikana sai mahtavat ruuat ja poronlihaa mukaanki.Kuulin että on karannut mopo käsistä hintojen ja laadun suhteen nykyisillä omistajilla.Näyttää että lapis on alettu tekeen rahaa takki auki kuten eteläs,nuoret märkäkorvat asialla.Totuus tulee eteen väistämäti olen läheltä seurannut vastaavaa toimintaa.Ottakaa vanhemmilta viisaat neuvot vastaan.
Lomalla muonios,25.
Anonyymi-ap
3
835
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko vanha ja viisas käynyt neuvomassa?
- Anonyymi
Edellinen lahjoitti poroa sippi turisteille oli pakko lopettaa.
- Anonyymi
Köyhälle on kaikki kallista, mutta musiikkia korville niiden vinkuminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353