4 km maastojuoksu Vuokatissa, kunnon nousuja sekä epätasaisuuksia, silti seuraavat painelivat Cooperin rajan alle.
1 56 Miro Karppanen Imatran Urheilijat MYL 11:56 -
2 66 Juuso Haarala Pohti SkiTeam Pyhäjärvi MYL 11:58 +0:02
3 52 Petteri Koivisto Puijon Hiihtoseura MYL 11:59 +0:03
tuossa olisi Remi ja IIvarikin saanut esittää yrkkaa, ja oikeat juoksijat painaa tuskissaan
Kyllä hiihtäjäkin juoksee
24
596
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tuo 4km ole. N.3,6km lienee oikea pituus.
- Anonyymi
hyvä tulos jos menee yli 3 km 12 minuuttiin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hyvä tulos jos menee yli 3 km 12 minuuttiin
Naisilla meni yli 14 min, ja juoksussakin Kalevan Kisojen mestari Oona Kettunen ei päässyt irti muista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naisilla meni yli 14 min, ja juoksussakin Kalevan Kisojen mestari Oona Kettunen ei päässyt irti muista.
Saihan se puolen minuutin kaulan, vaan rullilla tuli takkiin yhdelle ampuhiihtäjättärelle. Emmi Lämsä oli paskataudissa.
- Anonyymi
Järjestäjän mittaama eli luulisi matkan pitävän paikkaansa. Toisaalta kun Tekniikkarinne noustaan kahdesti, niin kyllä siinä kuormaa tulee.
Toissavuonna kiinalainen alle 2.20 täysmaratonin juossut sippasi totaalisesti ekan kiekan jälkeen. Aloittivat niin, että jopa Iivoa nauratti.- Anonyymi
Eipä ole Iivosta enää kuulunut mitään sen jälkeen, kun kertoi käyneensä peukaloaan leikkauttamassa.
Harjoitteleeko Bolsunovin kanssa Sotchissa ? Ainut mahdollisuus, että kukaan voi vastata turskien ylivoimaan. Paitsi Poromaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä ole Iivosta enää kuulunut mitään sen jälkeen, kun kertoi käyneensä peukaloaan leikkauttamassa.
Harjoitteleeko Bolsunovin kanssa Sotchissa ? Ainut mahdollisuus, että kukaan voi vastata turskien ylivoimaan. Paitsi Poromaa.Polsu on tulossa Suomeen Iivon kanssa treenaamaan. Se onkin ainut tapa vastata norskien ylivoimaisuuteen. Tai hankkia vammoja.
- Anonyymi
Ex hiihtäjä Saapunkilta hyvä rata 5000m.
- Anonyymi
Ylä-Tatra 70, SUSIKALLE !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylä-Tatra 70, SUSIKALLE !
Saapunki ja Oikarainen, KUUSAMON ERÄVEIKOT !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saapunki ja Oikarainen, KUUSAMON ERÄVEIKOT !
Susanna Saapunki edustaa seuraamme, Vuokatti Ski Team, hiihtäessään. Taisi myös selostajalta ja asiantuntijalta siinä lähetyksen kiireessä lipsahtaa lapsus. Näitä tulee, itseltä joka lauseessa.
Hyvä veto Suskilta, upeaa katsottavaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Susanna Saapunki edustaa seuraamme, Vuokatti Ski Team, hiihtäessään. Taisi myös selostajalta ja asiantuntijalta siinä lähetyksen kiireessä lipsahtaa lapsus. Näitä tulee, itseltä joka lauseessa.
Hyvä veto Suskilta, upeaa katsottavaa.Juu melekosen höperö ukkeli selostaa.
Jatkuvaa seurojen hokemista
Ei ihme jos mänee väärin kun ukko käy kahdeksaa kymmentä iältään - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu melekosen höperö ukkeli selostaa.
Jatkuvaa seurojen hokemista
Ei ihme jos mänee väärin kun ukko käy kahdeksaa kymmentä iältäänJari Porttilan poika Kimmo Porttila on syntynyt 1980 eli käynyt jo kahdeksaakymmentä.
- Anonyymi
Porttila on hyvä hiihtäjä, mutta olisi voinut mennä useaan lajiin selostamaan osallistujana, etenkin naisten kolmiloikkaan, niin olisi tullut sieltäkin piste.
- Anonyymi
Pärmäkoskihan paineli jokin aika sitten jossakin 3000 m ratajuoksun ihan mallikkaasti.
Oli vaan lähdössä miltei hassun näköinen tuplasti muita leveämmillä hartioillaan ja muillakin lihaksillaan. - Anonyymi
Aki Tuovisen mukaan reilu 3,8 km ja osassa uutta rataa pehmeää hiekkaa sekä ikäviä nousuja.
- Anonyymi
Iivon vanhat pohjat eivät ole juoksuradalle vertailukelpoisia, mutta Vaaran Maili on yhä sama. JA, Tänä vuonna, osallistujat jäivät yli puoliminuuttia.
- Anonyymi
Olisi Iivari voittanut yhdellä kädellä ?
- Anonyymi
Vieläkö lapissa juostaan kumisaappaissa?
Peiponen ja muut? - Anonyymi
Tulee liikaa tasoitusta nousuissa, jos joutuu pelkällä oikarilla pukkaamaan.
- Anonyymi
Ajoin fillarilla tuon kierroksen oletetulta lähtöpaikalta oletettuun maaliin. Yksi kierros yli 2 km. Eli kyllä se varmaan sen 4 on. Ainakin. Mitattu pyörän omalla mittarilla, gps kertoi samansuuntaisia.
- Anonyymi
Toiselle kierrokselle käännyttiin noin 100 m ennen lähtöpistettä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toiselle kierrokselle käännyttiin noin 100 m ennen lähtöpistettä.
Joo, nyt vasta huomasin, kun katsoin tallenteen. Tuo suurinpiirtein selittää sen Tuovisen sanoman 3800 m..
- Anonyymi
Ei ollut ratajuoksu, ei tiejuoksu vaan maastojuoksu mäkisellä reitillä. Huono verrata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834453Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243208Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392884Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162675Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172529Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432467- 132354
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142055Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717