Tornion paras alue

Anonyymi-ap

Olen tulossa Tornioon töitten perässä, miltä alueelta kannattaa hakea asuntoa, mistä ei? Kuullut vain Aarnintiestä että pitäisi välttää

8

379

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kai aarnintiekään paha paikka ole. Skippaa halvin ja ota siitä seuraava :)

    • Anonyymi

      Se vähän riippuu, omistus vai vuokra?

    • Anonyymi

      olet joka puolella törniöläisten junttien ympäröimä,joten asuinpaikalla ei ole merkitystä.

      • Anonyymi

        Lippisamislinttamersuista et pääse täällä eroon. Joka ilta ilmestyvät keskustan katukuvaan klo 21:30 jälkeen. Jos muutat keskustaan niin kannattaa ottaa asunto ilmalämpöpumpulla. Ikkunoita ei voi pitää yöllä keskustassa auki amisautojen ja mopojen pitämän pärinän takia. Poliisi ei välitä asiasta.


      • Anonyymi

        Kappas töröttäjä iski taasen, mahtaa olla kateellinen kemiläinen.


    • Anonyymi

      Aarnintie on ollut villiä länttä kyllä aikoinaan. Ja onhan siellä nykyäänkin ongelmallisia tapauksia, kuten alkoholisteja ja muita aineiden kanssa ongelmissa olevia ihmisiä. Ulkomaalaisiakin kuulema laitettu ihan mukavasti niihin kerrostaloihin.

      Juhannussaari, suensaari nyt ainakin ovat ihan hyviä alueita asua. Mutta ainahan näissäkin saattaa jokin ongelmallinen naapuri olla, mutta ei sentään isoina keskittyminä kuten aarnintien seuduilla.

    • Anonyymi

      törniö ei ole oikea paikka asua fiksulle valkoiselle heteromiehelle.

    • Anonyymi

      Sattajärvi siellä missä Juuson Kaitsu asuu.
      Se hommaa sinne uuden tienkin, toki piti ajaa vähän Länskää alas mutta on ainakin uusi sileä tie missä liukastella vesisateella ja syksyn jääkeleillä, harmi vaan jos liukastelet yöllä niin et saa Länskästä enää apua.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      82
      3646
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1802
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      106
      1102
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      99
      1085
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      60
      933
    6. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      165
      855
    7. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      836
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      791
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      769
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      745
    Aihe