Tulee Koillis-Lappia ikävä

Anonyymi-ap

Posti lopetti ilmaisjakelulehtien kantamisen viime vuonna. Ei tuu enää Kotilappi kuin pariin kotiin kerrostalossa. Toista se oli Koillis-Lapin aikana, joka luukussa vipunen. Ja oli LapinKansa joka aamu.. Nyt uutiset kerrotaan Facebookissa tai juorutaan. Minä tunnen vaan muutaman jolle tulee Lehti laatikkoon. Ennen oli niin mukava lukia Tokmannin ja K kaupan mainoksia, saatto vertailla hintoja. Täältä lukee parhaat vinkit ja poliitikkojen sutkaukset.

9

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toimittajat on nykyään jotain viherpiipertäjiä. Kotilappi suoltaa juttuja melkeen kuin luonnonsuojeluyhdistyksen jakeluna. Mittään oikeita uutisia ei ennää ole.

    • Anonyymi

      Oon Kemijärveltä. Hesassa nyt. Mitä siellä hommaatte. Iltalehden nettisivuilla myydään nykyään asuntoja pilvin pimein Kemijärveltä. Just kerrostalokämppä 95 neliötä 35 000. Ei ollu talvella näin paljon. Ei oo ollu lapparissa ja kotilapissa juttuja.

    • Anonyymi

      On se ihan oikiasti ihan viherpiipertäjien lehdyke se sitten onkin.

    • Anonyymi

      Uus toimitusharjoittelija päätoimittaja on ihan kujalla. Diggaa pumppuvoimaloiden vastustajien porukkaa.

      • Anonyymi
        UUSI

        Kaveri huitasee juttuja ihan vasemmalla kädellä.


    • Anonyymi
      UUSI

      Tekis jutun kuinka ihmiset elää. Kävis Tulppiossa tai Suvannossa. Sais muutakin lukia ku Kemijärven pumppuvoimaloiden vastustamisesta.

      • Anonyymi
        UUSI

        Tulee Samia ikävä. Oli se Seppäsen Anitaki hyvä. Päätoimittajan pitäs olla arvostettu.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Tulee Samia ikävä. Oli se Seppäsen Anitaki hyvä. Päätoimittajan pitäs olla arvostettu.

        Kotikymppi oli hyvä, ei haukuttu Massaliikettä


    • Anonyymi
      UUSI

      En juurikaan sitä lukenut mutta hyvin toimi sytykkeenä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      201
      7048
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2086
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1718
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1410
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1278
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1165
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1094
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1036
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      257
      985
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      979
    Aihe