Posti lopetti ilmaisjakelulehtien kantamisen viime vuonna. Ei tuu enää Kotilappi kuin pariin kotiin kerrostalossa. Toista se oli Koillis-Lapin aikana, joka luukussa vipunen. Ja oli LapinKansa joka aamu.. Nyt uutiset kerrotaan Facebookissa tai juorutaan. Minä tunnen vaan muutaman jolle tulee Lehti laatikkoon. Ennen oli niin mukava lukia Tokmannin ja K kaupan mainoksia, saatto vertailla hintoja. Täältä lukee parhaat vinkit ja poliitikkojen sutkaukset.
Tulee Koillis-Lappia ikävä
11
322
Vastaukset
- Anonyymi
Toimittajat on nykyään jotain viherpiipertäjiä. Kotilappi suoltaa juttuja melkeen kuin luonnonsuojeluyhdistyksen jakeluna. Mittään oikeita uutisia ei ennää ole.
- Anonyymi
Oon Kemijärveltä. Hesassa nyt. Mitä siellä hommaatte. Iltalehden nettisivuilla myydään nykyään asuntoja pilvin pimein Kemijärveltä. Just kerrostalokämppä 95 neliötä 35 000. Ei ollu talvella näin paljon. Ei oo ollu lapparissa ja kotilapissa juttuja.
- Anonyymi
On se ihan oikiasti ihan viherpiipertäjien lehdyke se sitten onkin.
- Anonyymi
Uus toimitusharjoittelija päätoimittaja on ihan kujalla. Diggaa pumppuvoimaloiden vastustajien porukkaa.
- Anonyymi
Kaveri huitasee juttuja ihan vasemmalla kädellä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaveri huitasee juttuja ihan vasemmalla kädellä.
Todella se huitasee.
- Anonyymi
Tekis jutun kuinka ihmiset elää. Kävis Tulppiossa tai Suvannossa. Sais muutakin lukia ku Kemijärven pumppuvoimaloiden vastustamisesta.
- Anonyymi
Tulee Samia ikävä. Oli se Seppäsen Anitaki hyvä. Päätoimittajan pitäs olla arvostettu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulee Samia ikävä. Oli se Seppäsen Anitaki hyvä. Päätoimittajan pitäs olla arvostettu.
Kotikymppi oli hyvä, ei haukuttu Massaliikettä
- Anonyymi
En juurikaan sitä lukenut mutta hyvin toimi sytykkeenä.
- Anonyymi
Mikään ei ole turhempaa paperin käyttöä kuin kepun vaalijulisteet. Sellaisella roskalla ei kehtaa edes persettä pyyhkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem302582- 111252
Helvetistä ei ole paluuta
Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku329986- 44861
- 44828
Järjetön Topi-ilta
Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan20819Miksi nainen nukut huonosti
Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo61744- 44720
- 44716
- 46636