JLuoteis-Lappi

Anonyymi-ap

Luoteislapista on tullut Kolari vihaaja eipä löydä mitään myönteistä kirjoitettavaa. Minä ainakin lopetan tilauksen lopettakaa tekin. Kootkoon kamppensa ja menkööt Muonioon.

5

724

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samoin. Jokaisesta aiheesta haetaan vain negatiivinen puoli. Erityisesti viimeaikoina. Onko päätoimittajalla jäänyt jotain hampaankoloon?

      • Anonyymi

        mie voisin valaista myös Kunnan johtavien henkilöiden toimintaa....
        mutta valtuusto valinnut kyseiset henkilöt ja itkut pois.


    • Anonyymi

      Onko vielä niin tyhmiä jotka lukevat Luoteis-Lappia. Olen sen tyhjänpäiväsen lehden tilaamisen lopettanut 10 vuotta sitten. Mainoksia ja perättömiä asioita voi lueskella muistakin tiedotusvälineistä vaikka netistä.
      Eikä tarvitse maksaa mitään. Lehti paloi huonosti että ei saanut takkaan tulia.

    • Anonyymi

      Nyt meneillään lehdessä äänestys kaikkien aikojen merkittävämmästä kolarilaisesta. Hyviä ehdokkaita. Luulis et äänestäjät olisivat sellaisia esim paikallisia tai esim lehden lukijoita, jotka tietäisivät/tunnistaisivat keitä on mukana ehdolla. Nyt tunnettu entinen kyläkauppias somessa kehuu ja ylistää itseensä maasta taivaaseen, useana päivänä ja monta kertaa päivässä, kertoo kuinka hän työllistää ja kuinka monta tulee työllistämään. Noloa. Onkohan kuinka monta paikkakuntalaista/paikallista firmaa tai ees naapurikunnista on tai ollu hällä rakennushommissa tai tulossa töihin., kausitöihin? Verot maksetaan muualle tietty.

      • Anonyymi

        Kyllä Sampo osaa kusettaa kaikkia


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      41
      2760
    2. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      56
      2588
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      49
      2222
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      335
      1940
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      137
      1682
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1515
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1348
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1207
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1126
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1086
    Aihe