Jos miehellä on tyttöystävä

Anonyymi-ap

Kumpi menee edelle, yhteinen aika tyttöystävän kanssa vai ystävän auttaminen? Itse ainakin haluaisin tyttöystävän löytää niin ei tarvitsisi kusipäistä ystävääni auttaa.

6

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko kusipää todellinen ystävä, minusta ei? Itse sellaisen ulkoistan heti. Ystävä on sellainen luotettava, jonka kanssa on kiva vaihtaa kuulumisia ja viettää aikaa sopivasti, eikä se ole pois tyttöystävän kanssa vietetystä ajasta? Miksi tarvii priorisoida, miksei voi maaduttaa niitä sopivasti sillai, ettei synny mitään stressi reaktioita?

      • Anonyymi

        Välillä kyseinen ystäväni käy hermoilleni.


    • Anonyymi

      Jopa joillain aikuisilla menee ystävä/ystävät kaiken muun edelle.

      • Anonyymi

        Silloin arvostus on toisarvoista kumppania kohtaan. Tai pidetään itsestään selvänä.


    • Anonyymi

      Yleensä nuo on tilanne kohtaista harkintaa käyttäen mu kaipa sen ny normijärjellä ajateltuna pitäs jokaisen ymmärtää että tyttöystävä tai poikaystävä on tärkeämpi kuin kaveri ellei se si ole se kaveri kenenkä kanssa sen parisuhteen haluaa

      • Anonyymi

        Sinkut palstalla puhutaan tasoista alimman tason mies, keskitason mies ja ylimmän tason mies. Mitään tasojahan ei kuitenkaan ole.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe