Lottovoitto

Joku tuulaniemi tohmossa voittanu lotossa täysosuman? Onkohan kuka ku missää ei näy ainakaa . On kuulemma voittanu nyt kesäkuussa ? Onko kukaan kuullu?
12880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joo olin paikalla kun kuusamossa oli tonttia ostamassa

Äänestä

Ihmisten nimiä ei saa sanoa
Teen ilmoituksen

Äänestä

Jos joku on voittanut lotossa ei ole siitä ilmoitusvelvollinen, eikä se kuulu muille.

Äänestä

Pussihousut ja hamerahtarit taas toisten voittokupongeilla.
Tauvas varjele.

Äänestä
  • ...toto ja merrssu vei....

    Äänestä

Minä taas kuulin, että kaksi levärantalaismiestä olisi mennyt tuppeen, vastapuolella pariskunta tohomosta.

Äänestä
  • Nämä ovat vaan tuon kurjuuksien kuvaajan kommenttia eli Kaikki tietää Henryn

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Nämä ovat vaan tuon kurjuuksien kuvaajan kommenttia eli Kaikki tietää Henryn

    Hei nyt ihan rauhassa — en ole Henry, enkä ole koskaan ollutkaan, ellei kyse ole jostain rinnakkaistodellisuudesta, jossa synnyin brittiläiseksi aateliseksi. Mutta ei, ikävä kyllä en ole Henry, vaikka niin haluaisin. Jos joku on Henry, niin se on ehkä naapurin koira tai kadonnut sukulainen Netflix-sarjasta. Mutta minä? Minä olen vain minä — ja se ei ole Henry.

    Äänestä

Ruokaa, viiniä, rokkia, ilotyttöjä ja huumeita,
💰🖕😎🖕💰

Äänestä

Minäkin voitin elämän lottovoitossa. Kotini on keskivertoa varakkaampi, sain akateemisen koulutuksen, joka jatkumo on seuraavassakin polvessa. Perintöä tulee hyvähkön palkan lisäksi. Maksan veroja melkein mielelläni. Eläkööt naimattomat enot, jotka perintöä jättivät jo aiemmin.

Mutta ei tästä kannata numeroa tehdä. Naapureita ja muutamaa sukulaista ottaa muutenkin päähän.

Yksi ex-naapuri oli sanonut, että pääsin arvalla yliopistoon. Ei pidä paikkaansa, mutta varapaikalta pääsin. Jotkut kuuden ällän ylioppilaat hakevat kuuteen paikkaan, joten varapaikkoja on luvassa liki kaikissa tiedekunnissa. Ällillä pääsin kuitenkin.
Haluisin keskustella tämän naapurin kanssa, mutta kuulin, että hän on menettänyt puhekykynsä sairauden seurauksena. Mielenkiintoista!

Äänestä
  • Huh huh ja voi nenä. Parasta A-ryhmää, ei järjellä, ei taidolla, ei työllä, ei tuskalla vaan tuurilla!

    Äänestä

Fiksuulla käy tuurikin. Olisin voinut panna elämän ranttaliksi. Pihistelen monessa asiassa: alelaput, kirpputorit ja muut torit ovat tuttuja. Pennissä miljoonan alku.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joku tuulaniemi tohmossa voittanu lotossa täysosuman? Onkohan kuka ku missää ei näy ainakaa . On kuulemma voittanu nyt kesäkuussa ? Onko kukaan kuullu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu