Lämpörullien käyttöohje???

simpu

Hei!

Sain vanhan "lämpörullakoneen". Kauanko rullien pitää lämmetä laitteessa? Entä laitetaanko rullat kuiviin vai koskeisiin hiuksiin? Ei ole käyttöohjetta enkä tiedä, kellä vastaava laite olis, jotta vois kysyy. En myöskään viittis sokkona testata =)

Kertokaa pliis!

3

12239

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rullatirallati

      Minulla on Babylissin samettipäälysteiset lämpörullat. Rullat lämpenevät noin 5 minuuttia, ja merkkivalon sammuttua rullat ovat valmiita käytettäväksi. Sinulla ei ilmeisesti ole tuollaista merkkivaloa? Uskoisin, että kymmenessä minuutissa rullat ovat lämpimät.

      Laitan rullat aavistuksen verran kosteisiin hiuksiin. Kuivaan hiukset föönillä ja laitan yleensä muotovaahtoa ja jätän ihan vähän kosteiksi. Siis niin vähän kosteiksi, että hiukset näyttävät kuivilta, mutta puristettaessa tuntuvat kosteilta. Liian märkään tukkaan laitettuna kiharat eivät pysy. Pidän rullia päässä noin 15 minuuttia. Minulla on pitkät hiukset.

    • P-Kampaaja

      Voit käyttää rullia täysin kuiviin hiuksiin, suihkauta esimerkiksi kampausnestettä pohjalle. Eli suihkaus osioon (älä silti kastele tuotteella hiusta) ja rullaus. Anna rullien jäähtyä noin 5-10min.

    • Anonyymi

      Myöhäinen vastaus, mutta jos kyseessä on vanhat, valkoiset, muovipiikkiset Carmen-rullat, niin niissä on keskellä punainen merkki, joka lämmettyään muuttuu tummaksi. Eli silloin käyttövalmiit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe