Venäjän mediassa leviää Ylen uutinen, jonka mukaan Suomessa nöyryytetään ukrainalaisia mansikanpoimijoita ja pidetään heitä orjuuden kaltaisissa olosuhteissa.
enäjän mediassa nostettiin esiin ukrainalaisen kommentit, joissa tämä ihmettelee ”kuinka tällaista orjatyötä voi olla olemassa kehittyneessä maassa”.
Ukrainalaisten kerrotaan työskentelevän mansikkapelloilla 15 tunnin pituisia päiviä, eivätkä he uskalla tuoda esiin kokemiaan epäoikeudenmukaisuuksia.
Suomalaisilla maatiloilla tapahtuva ukrainalaisten hyväksikäyttö ei ole uusi ilmiö. Maatalousyrittäjät tietävät erittäin hyvin, että ukrainalaisilla ei ole varaa valittaa tai nostaa ongelmia esiin.
.....mitä tuosta valittaa?
sehän on sitä paljon peräänkuulutettua "paikallista sopimista"!!!!
Venäjällä riemuitaan ukrainalaisten orjuuttamisesta Suomessa
3
166
Vastaukset
- Anonyymi
Stubb oli jo vuosikymmeniä sitten venäläisten verkossa. He taisivat nähdä jo silloin, että hänestä Venäjä saa helposti vedätettävän työjuhdan ja juuri he houkuttelivat Trumpin mukaan presidenttikilpaan . Varmastikin Trump sai myös Vahvaa taustatukea. Muutakin kuin Hillary Clintonin mustamaalauskampanjan. Sitten kyn Trump valittiin ensimmäisen kerran presidentiksi, Venäjällä oli suuret juhlat: "Uskomatonta että meidän mies tuli valituksi!"
- Anonyymi
rumppi on umpipelle!
töppötuppi taasen hölösuu! - Anonyymi
Putin on järjenjuoksultaan aivan toista luokkaa kuin Trumpp. Putin on kahdesti tavannut Tumpin kummallakin kerralla on vetänyt umppia kuin pässiä narussa.
Onhan se mallillaan kun Tumppia pitää kehua muin pikkulasta näin saadaan neuvotteluissa se selkävoitto.
Nytkin Putin kehaisi jos olisit ollut sinä presidenttinä Ukrainan sotaa ei olisi tullukkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk547752Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin207364Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1716911Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta536742Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.425751Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k765720Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015476Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin
Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m243175- 50876
- 59855