Onko pari vuotta riittävä ystävyyden keston aika?
Mikä on mielestänne riittävä aika olla ystäviä yhdessä?
Millä tavoin te lopetatte ystävyyssuhteen, äänekkäästi tai hiljaisesti?
Paljonko mielestänne pitää antaa aikaa hyvälle ystävyydelle?
6
208
Vastaukset
- Anonyymi
No ei se mikään ystävyys silloin ole. 🙂 kuka miettii aikaa ystävyyden lopettamiselle.
- Anonyymi
Hyvä ystävyys tai paras ystävyys jatkuu viimeiseen hengen vetoon asti. Paras ystävyys on luottamusta, mielipiteiden vaihtoa, tuntemuksien julki tuomista, auttamista, tukemista ja turvan luomista. Hyvä henkistä, reilua puolin ja toisin.
- Anonyymi
Siis etsitkö sä nyt syytä ystävyyden lopettamiseen? Siihenhän ei tarvitse mitään, kyllä ihminen saa seuransa valita aivan vapaasti.
- Anonyymi
Mutta ette te mitään ystäviä ole ollutkaan jos toisesta eroon pitää päästä.
- Anonyymi
Ystävyys joka loppuu ei ole koskaan alkanutkaan.
- Anonyymi
Niinpä, vaikka hakkaisi ja elävältä polttaisi niin ystävä on oltava!! Jos lähdet, olet se petturi, muista tämä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1004359Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310