Yhteiskunta

Anonyymi-ap

Jumala tulee tuomitsemaan teitä ,piruja kun ette tarpeeksi usko jumalan sanaan te perkeleet vaikka jumala.on.uitonkin rannan tehny ja Pikisaaren ja kaupungin talonkin ja på gränsenin.te pirut pakanat ette silti usko herraan kristukseen jumslaan.te pirut jumala rankaisee teitä piruja.niin paljon että alatte saatanat uskoa herraan.
Ja tietysti Väinämöiseen ja Donquioteen.ja Ropin hoodiin.ja aku ankkaan.seä tex willeriin te jumalattomat pilkkaatte herraa..jumala ja tex willer ovat kavereita ja tosia uskokaa te pirun paatuneet pakanat

3

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä me tornion tyhmät uskomme herraan huomenna meemme kirkkoon ja tehään parannus älä rankaise meitä oi jeesus pirun paska

    • Anonyymi

      Jumalan tiet ovat tutkimattomat, ei ihminen voi sanoa mitä Jumala tekee, tai jättää tekemättä. Tai mitä Jumala miettii. Hei haloo.
      Miten Jumala vastaa rukouksiin. Hän kehoittaa rukoilemaan, mm. työtä tehdessä, josta rukouksesta olen huomannut olevan hyötyä, vaikka välillä epätoivo yrittää luovassa työssä ottaa vallan.

      Siis, se, että joku sanoo Jumalan tahtovan jotain muuta kuin kymmenen käskyä antaa ymmärtää, niin aina kannattaa aina arvioida, verrata sitä miten asia suhtautuu kymmeneen käskyyn.

      Mielestäni sen pitäisi olla simppeliä.

      Kymmenen käskyä löytyy vaikka Katekismuksestasi.
      Kymmenen käskyä on selkeä elämän ohje.
      Älkää tuomitko, ettei teitä tuomittaisi.

      Aika paljon helpottaa tuo anteeksi anto. Henkilökohtaisesti en muista, että Raamatussa puhuttaisiin paljon anteeksi pyytelimesestä, vaan enemmän anteeksiannosta.

      Jokainen voi sen helposti kokeilla omalla kohdallaa, kun sanoo vaikka itselleen ja, tai Jumalalle, että on antanut anteeksi kärsimänsä joko oiken, tai kuvitellun vääryyden, miten se helpottaa. Anteeksi voi antaa jo menneille ihmisille.

      Kannattaa kokeilla, ateistinkin. Minä uskon tuonpuoleiseen ja sieluni on Jumalan. suosittelen kaikille.
      Ei sinua muka ateisti haittaa varmaan pätkääkään, jos kirjoitat lapulle, että sielusi on Jumalan, Jumalan keltä olet sen saanutkin. Ei siitä voi olla vahinkoakaan, ha, eihän sitä edes kukaan tiedä, voit olla ateisti koko loppuikäsi.
      Kato sen jälkeen elämää uudelleen, mihin lähdet mukaan ja minkä takia muka.
      Kato kymmenen käskyä ja mieti, onko niissä jotain vikaa.

    • Anonyymi

      Hihna luistaa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe