Takaisinlihomisen pystyy estämään tehokkaasti vain seuraamalla tarkasti syötyjä kaloreita.
Jos on syönyt 2 päivää LIIKAA pitää lopettaa heti liika syöminen,muuten lihoo takaisin.
Se kannattaa oikein kirjoittaa niiden päivien kohdalleen että lihoo JOS niitä kaloreita ei ole kuluttanut.Ja yliviivata yliviivauskynällä.
Jos esim 4000 kaloria on kuluttanut liikunnalla,lihomisesta varoittavia merkkejä ei tarvitse tehdä.
Edellisellä kerralla kun lihoin kilon en tajunnut lopettaa liikasyömistäni tarpeeksi ajoissa.
Painoni pysyy samassa pienellä liikunnalla kaloreilla 2500 ja suurella liikunnalla 3300 päivässä
Lihomisen ennaltaehkäisy
14
176
Vastaukset
- Anonyymi
Pilailian kopioima aloitus historiasta ilmeisesti vuodelta 2017. Seuraavaksi tulee kopio veitsenterävistä vatsalihaksista.
- Anonyymi
En ole se pilailija 😮kyllä ne vatsalihakset tosiaan näkyy kohta veitsenterävänä 😏
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole se pilailija 😮kyllä ne vatsalihakset tosiaan näkyy kohta veitsenterävänä 😏
Olet kahdeksan vuotta sanonut samaa ja lihonut nyt 3-5 kiloa vuodessa. Vain ikää ja painoa on tullut lisää, mutta tarina pysyy samana
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet kahdeksan vuotta sanonut samaa ja lihonut nyt 3-5 kiloa vuodessa. Vain ikää ja painoa on tullut lisää, mutta tarina pysyy samana
Minä olen hiihtänyt viime aikoina paljon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet kahdeksan vuotta sanonut samaa ja lihonut nyt 3-5 kiloa vuodessa. Vain ikää ja painoa on tullut lisää, mutta tarina pysyy samana
Ei se nyt aivan samana ole pysynyt.Minä olen ollut proteenivalheiden uhri.Sehän on täysi mahdottomuus laihtua suurilla proteenimäärillä.
Jos on pienet kalorit,niin pieni on myös proteenimääräkin eli vain 55 grammaa päivässä.
Ruokakin on ollut nyt täysin erilaista kuin ennen.
Pääruoka on ollut nyt kermajäätelöä ja siihen kakkukahvit.Iltapäivällä makeita mansikoita omalta maalta 600 grammaa joka päivä.Nyt kun niitä ei ole syön mustikkamaitoa.Illalla klo 22.00 vähän vahvempaa ruokaa.
Nyt maastopyöräilen katsellen mustikkapaikkoja.Minulla oli tiedossa hyvä mustikkamarikko,siinä kävi niin että joku tai joku porukka oli käynyt poimimassa sen tyhjäksi,siitä olisi saanut 100-200 kiloa.Nämä Marjapaikat on erittäin helppo löytää kun lataa maastokartta sovelluksen puhelimeen.Tuonkin paikan löysin aivan tutkimalla karttaa.Alan tekemään sitten niistä mustikoista itse proteenimustikkapiirakkaa.
- Anonyymi
Kaloreiden laskeminen on turhaa tärkeilyä!
Takapuolituntuma eri ruoka-aineiden ominaisuuksista ja terveellisyyksistä riittää.
Ennen 16kg:n pudotuskuuria olin suunnitellut sen jälkeisen elämäni ruokailutottumukset laadullisesti, määrällisesti ja ajallisesti.
Toimi ilman mitään laskemisia tai kivesten puristelua.
Tuon yli 40 vuden takaisen kuurin, 96kg > 80kg on painoni laskenut 75 kiloon. Lihakset näivettyvät vastaan hangoittelusta huolimatta.- Anonyymi
On oikein laskea kalorit.
- Anonyymi
Kyllä ne kannattaa laskea ainakin silloin jos on herkutteluun taipumusta.
JOS ei koskaan yhtään herkuttele,niitä ei tarvitse laskea.
Ainakin minulla on erittäin voimakas taipumus herkutteluun joten ainakin minun pitää ne laskea.
Voi sitä tietenkin kokeilla jonkin aikaa olla laskematta jos on saanut painoa pidettyä vuoden samassa.
- Anonyymi
Onko aloittaja nainen ja kuinka paljon liikuntaa saa harrastaa päivässä,että nainen kuluttaa 3300 kcal ? Ja mitä liikuntaa? Koska jos ylipainoinen nainen käy lenkillä joka päivä 2 tuntia niin sä et polta lähellekään 3000 kcal.
- Anonyymi
Ajattelin tuosta että kyseessä on teini-ikäinen nepsy, jolla on tukihenkilön kanssa saunaillan vietto.
- Anonyymi
Olen mies ja harrastan pyöräilyä ja en käy kuntosalissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen mies ja harrastan pyöräilyä ja en käy kuntosalissa.
Sinä olet provokaattori.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen mies ja harrastan pyöräilyä ja en käy kuntosalissa.
Niin miehillä on yleensäkin suurempi aineenvaihdunta kuin naisilla ilman liikuntaakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet provokaattori.
Sinun pitäisi ostaa itsellesi vibraattori.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741