Neste vissin loppuu,niin jääkö kotipizza sinne kuites?
Loppuuko putaalta kotipizza?
36
1357
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti ei. Huonolaatuinen kotipizza ollut.
- Anonyymi
Mitä ?! Joutaa loppuun kun eivät osaa tehä pitsaa.
- Anonyymi
Hyviä on ollu
- Anonyymi
yksipitsan leipoja sai linnaa 9,11
- Anonyymi
Apinalle aivan oikein
- Anonyymi
Bizzaa!!
- Anonyymi
Kävin kerran syömässä täytetyn ns. ruis-reissumiehen, oli mauton ja kuiva. Ensimmäisen ja viimeisen kerran. Piti käydä kun ABC oli remontissa.
- Anonyymi
Paremmat nesteellä, kun kaupungin kotipitsassa.
- Anonyymi
Kuulema putaalta lähtee kotipizza pois,ei kuulu restellin konseptiin,heillä omat systeemit.
- Anonyymi
Viikon päästä neste kotipizzan ovet sulkeutuu.jääköhän tyhjilleen vai puretaanko vanha rake nnus.
- Anonyymi
Juu,,, tulee jääkiekkokaukalo tilalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu,,, tulee jääkiekkokaukalo tilalle.
Vähänpä tiedät, tulee Spar-market
- Anonyymi
nesteelle tulee kuulemma alko palvelemaan janoisia autoilijoita.
- Anonyymi
Ei ole vielä ilmoittanut Restel. Burger King tai Taco Bell ainaki muissa tai molemmat ja joohinki vissiin saa jäädä Kotipizza vaikkei restel omista.
- Anonyymi
ei jää mitään kaikki puretaaan pois.
- Anonyymi
Ompas nesteeltä/huililta salaperäistä kun ei panna esim nettisivulle tietoa avataanko? Jos avataan niin koska avataan uudestaan?? Vai puretaanko rakennus.ei kovin ystävällistä asiakkaille! Tai ex asiakkaille!
- Anonyymi
Esim lapintuuli on kyllä asiasta tiedottanut.
- Anonyymi
lappu luukulla laudat ikkunoissa
- Anonyymi
Hyvä kun hometalo meni kiinni ja tympeät myyjät.lounaatkin huononi vuosi vuodelta.
- Anonyymi
missähän tornion friikki sirkus keskustelee tulevaisuudessa,
- Anonyymi
yksi gettorakennus lisää putaalle.kylkeen vaan pulloekin kuva ja rakennus kannattaa jättää rapistumaan nille sijoilleen ja narkkareiden pikkipaikaksi
- Anonyymi
Ei lopu pissa eikä kakka. Jokainen tekee niitä kotona edelleen.
- Anonyymi
Onhan teillä sielä helvetin paskanen ponkalan syöttökaukalo
- Anonyymi
Miten niin teillä? Oooks Kemiläinen kimittäjä ööö-nainen. Home haisee aamusta vissin Aurajuustoa varastot täynnä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten niin teillä? Oooks Kemiläinen kimittäjä ööö-nainen. Home haisee aamusta vissin Aurajuustoa varastot täynnä.
törniöläisiä harmittaa,kylässä ei ole yhtään huoltoasemaa,juna-asemaa ,r-kioskiaf,eikä mitään muutakaan🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
törniöläisiä harmittaa,kylässä ei ole yhtään huoltoasemaa,juna-asemaa ,r-kioskiaf,eikä mitään muutakaan🤣
Ei harmita kun on Haaparanta ja edulliset hinnat. Huimausaineita saa Kemistä. Ööö-naista kadehtituttaa ,raavituttaa, kaavituttaa, tulvituttaa onhan sovittu. ÖÖÖÖÖ
- Anonyymi
Pt-medialta filmi Torniosta, jossa matu pilkkoo lihaa takapihalla kuormalavan päällä. Ei vissiin täytä hygieniavaatimuksia vai liekö passi saatu samalla lailla niin kuin autokouluhuijaus Etelä Suomessa?
Filmi on kuvattu torniolaisen ravintolan takapihalla, jossa pilkottiin asfaltilla lihaa trukkilavan päällä. Ja sitten syötäväksi.
Mitä mieltä raati, oliko asiallinen lihan pilkkominen, vai olisiko trukkilavan sijasta voinut käyttää vaikkapa leikkuulautaa?
Filmiä on muokattu sen verran, että ääni on poistettu, että kuvaajia ei voi tunnistaa.- Anonyymi
Työttömillä on aikaa kuvata kaikenlaista ja tehdä järkeviä johtopäätöksiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työttömillä on aikaa kuvata kaikenlaista ja tehdä järkeviä johtopäätöksiä.
Kerro sinä kerta olet niin järkevä että oliko asiallinen lihan pilkkomis paikka, joka menee heittämällä läpi ruokaviraston ja elintarvikeviranomaisten tarkastuksista?
Hygienia on olennainen osa Suomalaista ruokakulttuuria, toisin kuin näillä kamelikuskeilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerro sinä kerta olet niin järkevä että oliko asiallinen lihan pilkkomis paikka, joka menee heittämällä läpi ruokaviraston ja elintarvikeviranomaisten tarkastuksista?
Hygienia on olennainen osa Suomalaista ruokakulttuuria, toisin kuin näillä kamelikuskeilla.Mikäs tuossa paikassa vika oli? Luut tuskin meni ravintolan käyttöön Älä järkyty pienistä asioista.
- Anonyymi
Kotipizza avataan entiseen Kemintien R-Kioskiin.
- Anonyymi
Kannattaa kattoo PT mediasta kuinka torniossa karmakämmenet pehmittää lihaa takapihalla trukkilavan päällä...?
Bon appetit.- Anonyymi
Mikä ravintola kyseessä?
- Anonyymi
koko tornio loppuu joka paikka lappuluukulla syy peruksien kokoomus ja purran ja orpon hölmöilyt,
- Anonyymi
Alkaako Tornio mistä jos jostain loppuu? Tornio on ja elämäkin on. Onhan meillä varakaupunki Haaparanta jossa on hyvää sanottavaa . Kemi jotenkin on paskaalia.
- Anonyymi
Huili tulee Nesteen rakennukseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2606051Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki943559PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1383545Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423123Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne843043Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv1042857Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest172480Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1142450- 1812102
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn101625