laakereiden pesu tiskikoneaineella

en tiedä onko tuo nestemäinen konetiskiaine vaarallista laakereille mutta tulee kyllä perhanan puhdasta..se kun irrottaa lian ja rasvan ja nahat sormista(huomasin) pesin samalla aineella fillarin ketjut ja vanteet ja voin kyllä suositella.JOS KOKEILETTE NIIN KÄYTTÄKÄÄ HANSKOJA!!!
1314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älkää ihmeessä peskö mitään muuta konetiskiaineella kuin TISKIÄ!!! Se pilaa kyllä varmasti pinnan kuin pinnan. Jos rasvaa pitää irrottaa niin siihen on kaikkein parasta tavallinen käsitiskiaine FAIRY!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rulla kirjoitti:

en tiedä onko tuo nestemäinen konetiskiaine vaarallista laakereille mutta tulee kyllä perhanan puhdasta..se kun irrottaa lian ja rasvan ja nahat sormista(huomasin) pesin samalla aineella fillarin ketjut ja vanteet ja voin kyllä suositella.JOS KOKEILETTE NIIN KÄYTTÄKÄÄ HANSKOJA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu