ABC:sitä on tullut Pizza ja Buffa. Persiilleen meni uudistus, lounas- ja muu ruokatarjonta muuttui surkeaksi. Maan kehnoimmat buffet-pizzat. ABC:llä sentään oli monipuolinen ruokatarjonta. Lapinmatkan lounaspaikka vaihtui, mennään syömään Umppariin.
Tornion ABC meni pilalle
16
651
Vastaukset
- Anonyymi
Nesteellä on sama muutos eessä.
- Anonyymi
Kylläpä on nyt vaikeata tuo elämä.
- Anonyymi
abc oli surkea ruokapaikka jo ennen uudistusta,mikään ei siis muuttunut.
- Anonyymi
Kyllä siellä oli ihan hyvät sapuskat, myös monipuolisia hamppareita. Kätevä syöntipaikka Ylläkselle matkaajalle, reitin varrella. Nykyinen pizza ja buffa on tosiaan onneton, kahdesti käyty ja ne riitti, ei käydä enää.
- Anonyymi
kaikki sotkut kelpaavat hyvin törniön töröttäjille.
- Anonyymi
Törörräjä töröttää joka suunnalla vai mitään järkeä eikun töröttelee rauhassa hoitoon kun on jäänyt törötys pillerit ottamatta.
- Anonyymi
kerran olen käyny ja oli ihan hyvvää
- Anonyymi
epäilemättä törniöläisille kelpas vaikka possunruoka🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
epäilemättä törniöläisille kelpas vaikka possunruoka🤣
Töröttäjä syö vaan nyt rauhassa omia varpaankynsiään jotta se töröttely rauhoittuu.
- Anonyymi
Tb kin kiinni
- Anonyymi
Tepsa joutaakin olla kiinni, mokoma Puuttinin sodan rahoittaja!
- Anonyymi
ABC peukkuhuumeen maskotti vitsiä koko flakta.
- Anonyymi
Neste loppuu 30.9-25 aikakauden loppu.
- Anonyymi
Näinhän se menee joka paikassa. Vaikea löytää kotimaista hyvin tehtyä lounasta mistään. Aamupalat hotelleissa kaupassa saatavista purkkiloista, kahvilat ja leipomot harvinaisuus, Pizzaa ja paskaruokaa tarjolla. hyvin menee suomen kansalla ja terveys varmasti paranee. Itse kierrän nykyään nämä huoltoasemat muutoinkuin on pakko tankata. Ennen poikkesin syömään esim. lounaan Torniossa. Liikun paljon työn vuoksi.
- Anonyymi
kyllä törniön töröttäjille kelpaa mikä tahansa possunruoka kuhan saa halvalla syötyä itsensä ähkyyn.
- Anonyymi
Töröttäjä sen kun jatkaa ja jatkaa ja .....
Eikö sinua hävetä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741