Onkos palstalaiset käyttäneet tekoälyä?
Olisko tekoälystä apua parinvalinnassa, jos tekoäly piippaa, kun sopiva kumppani on edessä ja treffeillä tekoäly huolehtii puhumisesta, jos sosiaaliset taidot eivät ole kohdaallaan.
Tekoälyn saa varmaan möreäkis miesääneksi, ettei naisäänellä puhu ja nainne luule, että meihen äiti on mukana treffeillä.
Onko tekoälystä hyötyä
17
336
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole hyötyä, koska tekoälyn pitäisi olla salamannopeassa vuorovaikutuksessa ihmiseen. Kännykän näpläily ei siihen sovellu.
Moni harmittelee kuitenkin ohi menneitä tilaisuuksia. Ja se on kyllä harmi, sillä moni on hämmennyksissään melko suloinen, eikä sen saisi antaa lamaannuttaa sen enempää - Anonyymi
Jos on ulkomailla, niin silloin tekoälystä on hyötyä kielenkääntäjänä, kun tekoälyn käskee kääntämään puheen vieraalle kiellle ja päinvastoin.
Tekoäly kääntää puheesi vieraalle kielelle ja puhuu vieraalla keilellä ja kääntää vieran kielen puheeksi omalle kielelle.
Se on ainut hyödyllinen tekoälyn soveltaminen, jos ulkomailla matkustelet. On hyötyä. Kyllähän se on karsinu paljon tylsiä toimistohommia. Voishan se parinvalinnassakin hyödyttää. Ainakin siinä tapauksessa, jos ei tulosta synny, niin voi jättää tekoälyn kaikessa rauhassa deittaileen ja ite keskittyä johonkin muuhun.
- Anonyymi
Tekoäly on juuri sitä mitä kaipasin.
Tekoälyn mittakaavaa on mahdotonta ennustaa, laskea tai alleviivata.
Olkaa hyvä
(hihitystä)
https://youtu.be/uAwABjjmUY4?si=ofCjyVjf8YI9Rkdk- Anonyymi
Älyttömän hyvä briiffi sellaisille, jotka elävät tyhjyydessä.
Ainoa nega näissä pään ylittävissä mittasuhteissa on äly ne hahmottaa.
Jumalauta, itsellänikin tekee vaikeaa.
(hirn)
Käytän hädintuskin luomuälyä🙂🙃🙂
- Anonyymi
Jos et tiedä mitä haluat, niin anna vaikka apinan päättää sun puolests sun asiat. Avuton.
- Anonyymi
I ask Zoltar or god bro
- Anonyymi
Maailmasta katoaa pian oikea tieto. Tekoäly on niin manipuloitavissa, että pian se julistaa jonkun miljardöörin suunnitelmaa. Tai omaansa.
xLiner - Anonyymi
Tekoäly tunnistaisi kevytkenkäisen naisen äänestä, ja antaisi piippauksella varoituksen. Tosin samaan lopputulokseen pääsee, kun tietää, ettei hyviä naisia ole olemassa.
- Anonyymi
no älä palkkaa valtiolle kevytkenkäisiä naisia. ai niin mut tuskin ne edes hakee valtiolle töihin. Tai ei ainakaan halua työskennellå sun valitseman miesesimiehen alaisuudessa. ootko edes varma että tykkää miehistä? tuskin lesbo muuttuu heteroksi valtiolle.fi-työpaikassa. mutku mutku!
Ei maailma pyöri sun mielihalujen ympärillä!
Joillakin on joko tarkoitus vain provosoida tai ovat menettäneet uskonsa naisiin, mikä saa yleistämään aika karkeasti.
Kannatan tasa-arvoa parisuhteessa ja se tarkoittaa, että myöskään miehellä ei ole oikeutta laittaa niitä läplökkäitä jalkaan, jos ei ole erikseen sovittu avoimesta suhteesta.- Anonyymi
Siinä työpaikkasavustaja saa yhden tekosyyn savustaa työpaikalta ulos, tekoälyn. Mutku se on käyttäny tekoälyä, mutku mutku, sulkekaa ton tili ja kieltäkäå ton työnteko.. Kyllå sen pitåå hakea valtiolle.fi-töihin. Mutku MÄ haluun!
- Anonyymi
Ei mun vaan oo koskaan palstasetä tarttenu hakea valtiolle.fi
- Anonyymi
Simuloin tekoälyn avulla mahdollista viestinvaihtoa erään henkilön kanssa. Annoin tekoälylle anonyymejä lähtötietoja tilanteestamme ja pyysin sitä keskustelemaan kanssani ikään kuin se olisi tuo henkilö. Pyysin tekoälyä esittämään minulle kysymyksiä ja vastaamaan omiini.
Kerran jouduin korjaamaan tekoälyä ja sanomaan, että se on liian suora.
Muilta osin simulaatio onnistui hyvin. Tämä tällainen ei siis juuri paljon eroa esimerkiksi työhaastatteluun valmistautumisesta, jota myös voi simuloida samalla tavalla. - Anonyymi
Selvittääköhän se tekoäly onko joku oikeesti homo ja minkälainen molo?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101054
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat261570Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 26472
- 47417
- 30406