Vejän n. 500kcal

Ja oon laihtunu jo ihan kivasti. Ajattelin jatkaa näin kesän loppuun asti, kiitos.
3641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin sanottu laiha läski, jos syöt vaikka tuonne 1500kcal asti ja liikut samall varsinkin punttitreeniä, nopeuttuu laihuttaminen ja loppukilojen pois saanti helpottuu

http://www.kutri.net/ruokavalio.html

Äänestä
  • esim. julkkiksista että tiiän mitä tarkotat?

    Äänestä

  • laiha läski kirjoitti:

    esim. julkkiksista että tiiän mitä tarkotat?

    Moikka.
    Kysyt mikä on laiha läski.
    Hän on henkilö jonka paino-indeksi on kohillaan, mutta rasva% on silti korkea.
    Siis kehossa ei ole juurikaan lihaksia, jotka nostavat painoa.
    Missit ovat aika hyviä esimerkkejä laihoista läskeistä.
    Fittnes tytöt ovat taas esimerkki siitä kun on paljon painoa, mutta ei läskiä nimeksikään.
    Tyydyttikö tää vastaus?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuorokaudessa kirjoitti:

Ja oon laihtunu jo ihan kivasti. Ajattelin jatkaa näin kesän loppuun asti, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu