Onko Kolarin keskustan katuvalot rahapulan takia poissa käytössä, siis menikö rahat tuohon frisbeegolfrataa, joka epäonnistu?
Eikös katuvalojen tarkoitus ole seuraava:" Tievalaistuksen perimmäinen tarkoitus on liikenneturvallisuuden parantaminen ja taajama-alueella erityisesti kevyen liikenteen turvallisuus." No, kysymys onkin miksi Kolarin kyllä ei ole valoja illalla ?
Kolarin katuvalot
Anonyymi-ap
3
501
Vastaukset 3
- Anonyymi
Suosittelen tekemään asiasta kuntalaisaloitteen kuntaan, löytyy kunnan sivuilta. Kaavateiden valot sammutetaan klo.22 vaikka silloin vielä kulkijaa on muutenkin kaamokseen tarvitsee valoa.
- Anonyymi
Miksi tehdä aloite valoista kun ne eivät pala kaavatiellä, mut kyllä hiihtoladulla, eikä siellä ole lunta, joten onko joku vähän pielessä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku88843Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31774- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31603
- 18558
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466