Oliko vain näyteltyä draamaa vai onko totuus, että akillesvamman jälkeen kunto on noin romahtanut ?
Draaman kaaren saisi korkealle, jos Jacob vie 5.000 m kullan.
Rinnekin olisi hyvänä päivänä mennyt jatkoon alkukesän kunnollaan.
Jacob Ingebritsenin karsiutuminen
5
124
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole. Kunto nyt tuo. Ukko maalissa kuin maansa myynyt. Ukon kirikyky täysin hukassa.
- Anonyymi
Draama jäi puutteelliseksi, ei ilmekään värähtänyt, tai hymyili vain, kun marssi pois radalta. Olisi pitänyt paiskoa sauvat lumeen, kuin Iivo konsanaan Rukalla.
Piikkarit pysyi nätisti jaloissa.- Anonyymi
Vuodet ovat koulineet Iivolle huippu-urheilun syvimmän olemuksen. Se on teatteria, jonka norjalaisetkin kyllä osaavat, mutta omalla tavallaan.
Jaska vaikutti tyytyväiseltä, kun nilkka ja akilles tuntui kestävän. Totuus selviää vasta illalla.
- Anonyymi
Mitä, onko Olympitoppenin ainehet laimentuneet, kun sana on kiirinyt ?
- Anonyymi
Andreas Almgren kymppitonnilla pronssille, kovat on kovia, muuse tee perässä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353