Ja moni ottaa pelastustehtävän vastaan ja ostaa sähköauton. Samalla vanhoista polttarikavereista on tullut ympäristövihollisia ja hirveitä saastuttajia.
Ilmastomuutos pistää monen pään pyörälle
Anonyymi-ap
13216
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sellaista se on. Toinen ymmärtää ilmaston haasteet ja toinen on idiootti.
Minä ostin vähän käytetyn sähköauton sen pienempien käyttökulujen vuoksi. Eläkeläisen täytyy ajatella myös lompakkoaan. Ei tämä edes maksanut enempää kuin uusi polttis.
Jos ajattelee kukkaroaan niin sitten ei kannata ikinä ostaa uutta autoa. Normaaleilla kilometreillä jokin polttoainekulu on pikkuinen osa autoilun kuluista, jos ostaa uuden auton.
Tuo vaarikin osti käytetyn sähköauton.
Sähköauto sopii vaareille ja mummoille useimmiten hyvin. Kaupassakäynnin ja terveyskeskuskäynnit hoitaa hyvin sähköauton avulla. Ja, kun vielä lasten perheetkin asuvat samalla paikkakunnalla. Jos etäisyydet ovatkin pidempiä, on syytä pysyä polttareissa.
No pitääkin olla todella pitkiä ajoja ja aina pirullinen kiire jos ei sähköautolla pärjää. Niitä on jo liuta joilla ajaa talvellakin sen 500 km ja lataus 15min ja taas mennään 300km. On se polttispellen tuskaa kun ei enää oikein löydy mitään tekosyitä ja keksittyjä perusteita.
Höpissyt. Kun valitsin sähköauton uutta autoa ostaessani, niin ilmastonäkökulmat eivät olleet kriteerinä. Ne tulivat kaupanpäälle. Kaupan päälle tulivat myös huomattavasti edullisemmat liikkumiskustannukset. Ilmaston pelastustehtävä ei ollut mielessä.
Uuden auton ostin tarpeen, tekniikan, mieltymykseni perusteella. Ja hinta vaikutti tottakai.
Ilmastomuutos on huijausta ja huijauksen seurauksena syntyy vääriä johtopäätöksiä. Näin toteaa Trump. Ei hän ihan väärässä ole.
On se kumma, miten kaivosteollisuuskin on muuttunut niin vihreäksi sähköautojen avulla. Sähköauton akut ovat niin vihreitä, että niitä voidaan käyttää lannotteina.
Myös rokotukset ovat huijausta ja Suomen talouskasvu siellä Ameriikassa on tehty kompromissi creayionistien ja heliosentristä maailmanjärjestystä
...siis mhelioosentristä kannattavien kesken. On sovittu, että maa on sekä pyöreä että litteä........,kuten pizza.
Ostettiin sähkis lähinnä vain siksi, että puolisen vuotta saadaan ajamiseen tarvittavat sähköt aurinkopaneeleista.
sodat tuhoaa ilmaston, saa siinä autoja vaihdella..